Konkursy, w których możesz wygrać indeks

Drogę na studia bez egzaminu otwierają maturzyście przede wszystkim sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Warto jednak pamiętać, że coraz więcej uczelni publicznych, a zwłaszcza niepublicznych organizuje swoje konkursy, których zwycięzcy mogą w nagrodę otrzymać indeks szkoły wyższej. W roku akademickim 2005/2006 można było wziąć udział miedzy innymi w konkursach organizowanych przez:

 • Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego i władze UJ

  XV Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas maturalnych zdających polską maturę w 2008 roku oraz młodzieży polonijnej w wybranych krajach. Konkurs dla Polonii będzie miał charakter quizu internetowego. Nagrodą główną w Konkursie dla zdających polską maturę są indeksy na studia na UJ w roku akademickim 2008/2009, a dla młodzieży polonijnej udział w zajęciach Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ. Dodatkowe nagrody to praktyki w mediach patronujących oraz nagrody ufundowane przez Sponsorów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji lub pod numerem telefonu (0 12) 632 38 30 w. 13.

  (Strona www fundacji )

 • Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński – Instytuty Dziennikarstwa

  Instytut Dziennikarstwa wraz z Instytutem Polityki Społecznej i Instytutem Nauk Politycznych WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pragnąc uczcić pamięć tego niezwykłego wychowawcy młodzieży i jednocześnie wskazać wszystkim pracownikom mediów społecznych – jak uczył Biskup Jan Chrapek – potrzebę budowania kultury porozumienia i dialogu, postanowiły co roku przeznaczać drogą konkursu dla maturzystów pochodzących z ubogich rodzin dwanaście miejsc na prowadzonych przez siebie studiach dziennikarskich, polityki społecznej i nauk politycznych.

  Wystarczy, abyś napisał pracę konkursową w formie reportażu lub artykułu, interpretując fragment listu biskupa Jana Chrapka na temat dobra wspólnego:

  „Rodzina jest podstawową wspólnotą pracy i solidarności. Przezwyciężanie mentalności indywidualistycznej na rzecz solidarności i miłości zaczyna się właśnie w rodzinie. Dzieje się to poprzez wzajemne wspieranie się małżonków, a także przez troskę jednego pokolenia o drugie."

  Pracę konkursową, CV, list motywacyjny oraz pozostałe dokumenty należy przesłać do 18 kwietnia 2012 roku na adres Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".
  Aby wziąć udział w konkursie wystarczy, że spełnisz trzy warunki:
  – mieszkasz w miejscowości liczącej poniżej 20 tys. mieszkańców
  – twoja średnia ocen w semestrze zimowym wynosiła co najmniej 4,5
  – miesięczny dochód na osobę w twojej rodzinie w ubiegłym roku nie przekroczył 970 zł.
  Jeśli martwisz się, że nie dasz sobie rady w największych ośrodkach miejskich w Polsce, to zapewniam Cię, że Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wraz z Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Jagiellońskim są organizatorami tego konkursu, przyznaje laureatom stypendia edukacyjne na najpotrzebniejsze wydatki związane z utrzymaniem się w dużym mieście. Nie bez znaczenia jest również pomoc starszych stypendystów i laureatów konkursu.

  STAWKA JEST WYSOKA!
  Uniwersytet Warszawski w ramach konkursu laureatom oferuje 8 indeksów:
  – dwa indeksy na dziennikarstwo i komunikację społeczną – trzyletnie studia stacjonarne (dzienne) I stopnia: – do wyboru specjalności: dziennikarstwo, public relations i marketing medialny oraz fotografia prasowa, reklamowa, wydawnicza;
  – dwa indeksy na dziennikarstwo i komunikację społeczną – trzyletnie studia niestacjonarne (wieczorowe) I stopnia: – do wyboru specjalności: dziennikarstwo, public relations i marketing medialny oraz fotografia prasowa, reklamowa, wydawnicza;
  – dwa indeksy na politykę społeczną – trzyletnie studia stacjonarne (dzienne) I stopnia;
  – dwa indeksy na nauki polityczne – trzyletnie studia stacjonarne (dzienne) I stopnia, jeden na specjalności: politologia, drugi na specjalności: bezpieczeństwo wewnętrzne.

  Uniwersytet Jagielloński laureatom Konkursu przeznacza 4 indeksy:
  – trzy indeksy na dziennikarstwo i komunikację społeczną – trzyletnie studia stacjonarne (dzienne) I stopnia;
  – jeden indeks na dziennikarstwo i komunikację społeczną – trzyletnie studia niestacjonarne (wieczorowe) I stopnia.
  Czesne za studia płatne pokrywa w połowie obowiązującej kwoty Fundacja, pozostałą część pokrywają Uniwersytety.

  ( Strona www konkursu )

 • Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej

  Konkurs fizyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie wspólnie z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej. Laureaci oraz wyróżnieni finaliści Konkursu są zwolnieni ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z fizyki przy ubieganiu się o przyjęcie na studia w PW. Laureaci Konkursu są uprawnieni do podjęcia studiów na Wydziale Fizyki PW bez egzaminu wstępnego.

  http://www.if.pw.edu.pl/~konkurs/

 

Sprawdź kursy przygotowawcze w Warszawie – www.marka.edu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij