MEN chce oceniać pracę szkół.

Każda szkoła w Polsce zostanie oceniona w skali od A do E – nowy pomysł MEN.

Lada dzień minister edukacji podpisze rozporządzenie o sposobie oceniania szkół przez kuratorów. Sporządzono listę 17 wymagań wobec szkoły, które będą oceniane, m.in. analiza wyników egzaminów, aktywność uczniów, respektowanie norm społecznych.

Noty będą opisane literami od A do E. Najlepsza A oznaczać będzie, że szkoła jest na bardzo wysokim poziomie i spełnia wszystkie stawiane przez MEN wymagania. Szkoły z najgorszą oceną E będą musiały przedstawić kuratorowi program naprawczy. Noty będą jawne, by rodzice wiedzieli wszystko o szkole.

Wedle szacunków MEN w ciągu 5 lat ocenie kuratorów ma się poddać około 30 tysięcy szkół wszystkich szczebli.

Co wy na to? Czy będzie to nowa forma rankingu? Potrzebne czy nie???

Czekamy na Wasze opinie.

Redakcja portalu.