Odwołania od wyników egzaminu ósmoklasisty w 2023 roku

Po egzaminie ósmoklasisty w 2023 roku na około 500 tys. piszących uczniów wpłynęło ponad 10 tys. wniosków o wgląd do egzaminu, a około 3,5 tys. o ponowne sprawdzenie pracy. MEiN uważa, że błędy przy sprawdzaniu to sytuacje jednostkowe, ale przyznaje, że nie powinny się zdarzyć.

  • – Usterki takie nie powinny mieć miejsca, jednak nie ma możliwości, aby tam, gdzie pracuje człowiek, usterek uniknąć – to słowa Dariusza Piontkowskiego z Ministerstwa Edukacji i Nauki o błędach w ocenianiu egzaminu ośmioklasisty.
  • Jednocześnie poznański polonista ze szkoły podstawowej nr 58 Sebastian Walczak pokazuje liczby: 87 proc. arkuszy po złożonym przez niego odwołaniu poprawiono in plus – tzn. uczniowie zyskali dodatkowe punkty.
  • – Do okręgowych komisji egzaminacyjnych wpłynęło ponad 10 tys. wniosków o wgląd do prac. Co trzeci z nich kończy się odwołaniem – podaje resort edukacji. 

Więcej szczegółów i informacji znajdziecie na portalsamorzadowy.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij