Egzamin ósmoklasisty i matury przełożone. Co z rozdaniem świadectw?

Przesuwamy egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów; odbędą się one nie wcześniej niż w czerwcu, zakomunikujemy o tym co najmniej trzy tygodnie wcześniej – poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że taka była większość głosów – ekspertów, dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. Rozumiemy, że to jest nietypowy czas dla wszystkich Polaków i zdecydowaliśmy się podjąć taką decyzję – podkreślił szef rządu. Z kolei szef resortu edukacji został zapytany, w jaki sposób zostanie rozwiązania kwestia zakończenia roku szkolnego i świadectw oraz czy przewiduje się wydłużenie roku szkolnego. Na razie nie ma takiego powodu. Świadectwa także można odbierać w terminie późniejszym. Nie musi być to dzień zakończenia zajęć – odpowiedział Dariusz Piontkowski Będziemy także zalecali dyrektorom, aby świadectwa mogli przekazywać uczniom w formie elektronicznej – powiedział szef MEN.

W związku z epidemią COVID-19 do 26 kwietnia przedłużone będzie też zamknięcie uczelni, odwołane będą wtedy m.in. zajęcia stacjonarne na uczelniach – wynika z informacji przedstawionych w czwartek przez rząd.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij