Nie będzie próbnego egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego przez Centralną Komisje Egzaminacyjną!

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) ogłosiła kilka dni temu, że w tym roku nie przeprowadzi próbnego egzaminu ósmoklasisty. Dotychczas udostępnione materiały uważa za wystarczające. Szkoły będą musiały przeegzaminować uczniów na własną rękę.

– Od początku zakładaliśmy, że próbny egzamin przeprowadzimy tylko raz – mówił w rozmowie z TVN24 dr Marcin Smolik, dyrektor CKE. – Uczniowie i nauczyciele w czasie przygotowań mogą korzystać między innymi z egzaminu, który przeprowadziliśmy w kwietniu zeszłego roku, egzaminu pokazowego sprzed dwóch lat, zadań z informatorów egzaminacyjnych.

Dyrektor CKE przekonuje, że brak egzaminów próbnych nie wynika z oszczędności, a raczej ma być wskazówką dla nauczycieli, by bardziej skupiali się na opanowaniu przez uczniów podstawy programowej z danego przedmiotu niż uczeniu się „pod testy”.

Jednak tam, gdzie egzaminów nie przeprowadza państwo, znalazło się miejsce dla komercyjnych egzaminów próbnych organizowanych przez poszczególne wydawnictwa edukacyjne. Jak co roku takie testy odpłatnie proponuje szkołom Operon, Nowa Era czy Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO)

źródło: tvn24.pl


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij