X ogólnopolski konkurs „Projektanci edukacji”

Wydawnictwo Nowa Era informuje o rozpoczęciu X edycji ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji” (dawniej: „Projekt z klasą”). Konkurs rusza 1. października i przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Nagradzane są w nim pomysły na projekty edukacyjne. Praca projektem to unikatowa okazja do aktywnego zdobywania wiedzy, realizowania pasji, rozwijania kompetencji XXI wieku, a także wykazania się przedsiębiorczością i  kreatywnością – cechami, które sprzyjają późniejszemu aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym kraju.

Udział w konkursie wspiera także nauczycieli, którzy uzyskują możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych kompetencji. Dla nauczycieli-opiekunów grup projektowych przewidziano kompleksowe wsparcie merytoryczne w postaci e‑booków, webinariów, materiałów szkoleniowych i przykładowych projektów. Nauczyciele zostaną także zaproszeni do uczestnictwa w grupie dyskusyjnej zrzeszającej pedagogów z całego kraju.

X edycja naszego konkursu została objęta honorowym Patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz uczenie wyższe w kraju: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy mają szansę zdobyć grant finansowy na realizację swojego projektu edukacyjnego. W tegorocznej edycji konkursu do zdobycia jest 80 grantów na łączną sumę 85 000 zł. Aby zapewnić wszystkim uczestnikom równe szanse, projekty oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe 1–3, szkoły podstawowe 4–8, szkoły ponadpodstawowe). Ponadto wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymują dyplomy uczestnictwa i zostają wpisane na listę Najlepiej ZaPROJEKTowanych Szkół w kraju.

Szczegółowe informacje: https://projektanciedukacji.pl/