Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018

Uczniowie III klas gimnazjów, którzy w kwietniu przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 68 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 52 proc. – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 59 proc. punktów, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia) – 56 proc. punktów.

Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 68 proc., z niemieckiego – 52 proc., z rosyjskiego – 61 proc., z francuskiego – 70 proc., z hiszpańskiego – 70 proc., z włoskiego – 59 proc.

Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z j. angielskiego to 52 proc. punktów, z niemieckiego – 42 proc., z rosyjskiego – 48 proc., z francuskiego – 78 proc., z hiszpańskiego – 78 proc., z włoskiego – 78 proc.

Wstępną informację o wynikach osiągniętych w tym roku na egzaminie gimnazjalnym Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie internetowej.

Dla porównania w samej Warszawie uczniom poszło trochę lepiej: średni wynik z języka polskiego to 76%, z historii i wos-u 69%, z matematyki 64%, a z przedmiotów przyrodniczych 66%. Tradycyjnie już najlepiej wypadł test z języka angielskiego na poziomie podstawowym – aż 84%. W porównaniu z rokiem poprzednim wyniki uzyskane przez warszawiaków były o 2-3 punkty procentowe lepsze, co może mieć wpływ na wysokość progów punktowych w rekrutacji do liceów.

 

Źródło: CKE

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij