Program „Klasa” szansą dla gimnazjalistów na realizację marzeń

Wielu zdolnych gimnazjalistów ma ograniczone możliwości rozwoju edukacyjnego. Właśnie dlatego powstał ogólnopolski program stypendialny „Klasa”, którego celem jest wsparcie nauki młodych uczniów w renomowanych liceach ogólnokształcących w pięciu miastach w Polsce – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie. Wśród absolwentów programu można dziś znaleźć prawników, aktorów, a nawet pilotów wojskowych. Rekrutacja do XIV edycji „Klasy” trwa tylko do 28 kwietnia br.

Uczestnicy „Klasy” to wyjątkowe, młode osoby, które wysoko stawiają sobie poprzeczkę i nie spoczywają na laurach. Chociaż początkowo bardzo często brakuje im wiary w swoje możliwości, to jako stypendyści programu nabierają pewności siebie i odważnie realizują swoją marzenia. Dowodem na to są ich liczne osiągnięcia zawodowe, naukowe czy artystyczne.

Stypendyści naszego programu są uczniami ambitnymi, z ponadprzeciętnymi wynikami w nauce. Są to osoby, które bardzo ciężko pracują, także na rzecz innych, angażując się społecznie i dzieląc się tym co potrafią robić najlepiej mówi Małgorzata Zdzienicka–Grabarz, prezes Fundacji BGŻ BNP Paribas.Wśród 650 uczestników programu znaleźć można olimpijczyków startujących w międzynarodowych konkursach, piosenkarzy, aktywnych działaczy społecznych, polonistów, filologów, ekonomistów, matematyków, prawników, biochemików oraz inżynierów różnych specjalności, a nawet pilotów wojskowych. To właśnie oni są dziś najlepszymi ambasadorami „Klasy” – dodaje.

Historie wyjątkowych i pełnych pasji osób takich, jak Magdalena Sowa z Czajęczyc w woj. małopolskim, Mariola Andrasik z Platerowa w woj. mazowieckim, Magdalena Pyrz z Oleśnicy w woj. świętokrzyskim, Piotr Godzisz z Połańca w woj. świętokrzyskim oraz Dominik Rybiałek ze Stobnicy w woj. łódzkim pokazują, w jaki sposób byli stypendyści potrafią rozwijać swoje talenty i wytrwale dążyć do realizacji swoich ambitnych planów.

Realizowany od 2003 r. program stypendialny „Klasa” skierowany jest do absolwentów gimnazjów pochodzących z miejscowości do 100 tys. mieszkańców ze średnią ocen co najmniej 4,5. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie tych, którym sytuacja ekonomiczna w rodzinach nie pozwoliłaby na kontynuowanie nauki w renomowanych szkołach. Czteroletnie stypendium gwarantuje: pełne wsparcie finansowe w trakcie nauki w liceum – każdy uczestnik ma zapewniony pobyt w internacie, pełne wyżywienie, podręczniki, a także comiesięczne kieszonkowe oraz stypendium na I rok studiów.

Aby wziąć udział w programie, wystarczy odwiedzić stronę internetową www.fundacja.bgzbnpparibas.pl, zapoznać się z kryteriami naboru oraz wypełni

formularz on-line pod adresem http://www.fundacja.bgzbnpparibas.pl/klasa_bgz/Aplikacja_on_line.html.

.***

Fundacja BGŻ BNP Paribas została powołana do życia w 2006 roku. Celem Fundacji jest prowadzenie działalności społecznie użytecznej w zakresie edukacji, kultury oraz solidarności społecznej, podejmowanie i wspieranie inicjatyw na rzecz kształtowania postaw obywatelskich oraz rozwoju przedsiębiorczości i świadomości finansowej, a także wspieranie idei wolontariatu, popularyzacja tej formy zaangażowania w sektorze finansowym i rozwijanie wolontariatu pracowniczego w Banku.

Fundacja wspiera i propaguje inicjatywy służące podnoszeniu poziomu edukacyjnego społeczeństwa, w szczególności wyrównywania szans rozwoju intelektualnego, edukacyjnego i zawodowego utalentowanej młodzieży z różnych środowisk, wywodzącej się z regionów oraz rodzin dotkniętych ubóstwem.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij