Katarzyna Nowak-Zawadzka Nauczycielem Roku 2015!

Katarzyna Nowak-Zawadzka, pedagog szkolna z Warszawy, została „Nauczycielem Roku 2015” w konkursie organizowanym już po raz 14 przez „Głos Nauczycielski”, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli, cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek 13 października, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na liście nauczycieli nominowanych do nagrody, oprócz Pani Katarzyny znaleźli się:

– Beata Buła – Gimnazjum w Cieszkowach

– Bożena Cudak – VIII LO w Krakowie

– Alicja Gałęziowska – Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu

– Ewa Gatnar – Zespół Szkół nr 1 w Rybniku

– Beata Gendek-Barhoumi – VII LO w Częstochowie

– Jolanta Hodur – Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach

– Krzysztof Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa w Turzy Małej

– Anna Mynyk – II LO w Ostrołęce

– Magdalenę Piekło – Zespół Szkół w Grobli

– Mariusz Sokołowski – Gimnazjum w Wasilkowie

– Izabela Starosta-Byczyńska – Zespół Szkół w Bolechowie

– Ewa Szczerba – Zespół Szkół w Kamiennej Górze.

Dlaczego to właśnie Katarzyna Nowak-Zawadzka otrzymała nagrodę?

Laureatka pracuje jako pedagog szkolny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie. Pomaga trudnej młodzieży, służy pomocą dzieciom niepełnosprawnym, zawsze jest do dyspozycji rodziców. Dzięki jej inicjatywie szkoła otrzymała sprzęt do terapii uwagi słuchowej metodą Alfreda Tomatisa kupiony ze środków unijnych. Zorganizowała także dla przedstawicieli szkoły bezpłatny kurs z zakresu terapii uwagi słuchowej. Pani Katarzynie udało się też zdobyć pieniądze na zakup sprzętu do terapii integracji sensorycznej. Zmobilizowała ponadto dzieci i rodziców do wsparcia dwóch projektów w ramach budżetu partycypacyjnego – zakupu sprzętu do terapii Warnkego oraz wykonania murali na elewacji szkoły. Założyła też stowarzyszenie Serce Malowane, które wspiera szkołę w jej działaniach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij