Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015. Uczniowie III klas gimnazjów, którzy w kwietniu przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 62 proc. pkt możliwych do otrzymania, a za zadania z matematyki – 48 proc.

Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 64 proc. pkt, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) – 50 proc. pkt.

Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

 
Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 67 proc. pkt, z niemieckiego – 57 proc., z rosyjskiego – 58 proc., z francuskiego – 74 proc., z hiszpańskiego – 69 proc., z włoskiego – 58 proc. Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 48 proc. pkt, z niemieckiego – 41 proc., z rosyjskiego – 42 proc., z francuskiego – 75 proc., z hiszpańskiego – 64 proc., z włoskiego – 77 proc.
 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij