Najpopularniejsze przedmioty na maturze 2015

Do tegorocznej matury przystąpiło około 310 tys. uczniów. Poza obowiązkowymi egzaminami z języka polskiego, matematyki i nowożytnego języka obcego największą popularnością cieszył się język angielski i geografia na poziomie rozszerzonym.

Na poziomie rozszerzonym maturzyści mają do wyboru: biologię, chemię, filozofię, fizykę, geografię, historię, historię sztuki lub muzyki, informatykę, język łaciński i kulturę antyczną, wiedzę o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, języki obce nowożytne, matematykę oraz język polski. Najpopularniejsze były matematyka, geografia i język angielski. Dlaczego? Bo taki zestaw przedmiotów otwiera drogę na studia przyrodnicze, ekonomiczne, językowe, a nawet politechniki.

Matematykę na poziomie rozszerzonym zdawało 50,8 tys. uczniów liceów oraz 7,7 tys. techników. Geografię analogicznie 50,6 tys. i 15,3 tys. Z języków obcych niezmiennie prym wiedzie język angielski, który zdawało blisko 90% spośród 310 tys. maturzystów. Zdecydowana większość z tej grupy uczniów pisała go także na poziomie rozszerzonym.

Wciąż popularna jest wiedza o społeczeństwie, z którą zmagało się łącznie około 40 tys. uczniów oraz chemia, na którą zdecydowało się 28 tys. absolwentów liceów, a także historia z łączną liczbą zdających wynoszącą 19 tys.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij