Test predyspozycji językowych już jutro!!!

W czwartek 14 maja uczniowie klas szóstych, którzy chcą podjąć naukę w klasach dwujęzycznych, przystąpią do testu sprawdzającego ich kompetencje językowe. Egzamin, organizowany wspólnie przez wszystkie gimnazja warszawskie proponujące dwujęzyczny system nauczania, odbędzie się w tej formule już po raz trzeci. Do testu kandydat przystępuje w tzw.  „szkole pierwszego wyboru”, ale jego wynik honorują wszystkie gimnazja będące w porozumieniu. Sprawdzian trwa 90 minut i dotyczy uzdolnień lingwistycznych (w języku polskim). Kandydat musi posiadać przy sobie legitymację szkolną oraz przybory do pisania.

Wszystkim zadającym życzymy powodzenia!!!!

Dajcie znać jak Wam poszło!!!