Sprawdzian szóstoklasisty 2015 w nowej formule

350 tys. uczniów przystąpidziś do sprawdzianu dla szóstoklasistów. Będą pierwszym rocznikiem, który od I klasy uczy się według nowej podstawy programowej i napisze sprawdzian w nowej formule.

Będzie się składał z dwóch części. Pierwsza sprawdzi wiadomości i umiejętności z języka polskiego i matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Zadania będą zarówno zamknięte (uczeń wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród kilku), jak i otwarte (sam udziela odpowiedzi). Pierwsza część o godz. 9. Potrwa 80 minut.

O 11.45 druga część sprawdzianu – test z języka obcego. To będzie pierwszy rocznik, który od pierwszej klasy obowiązkowo uczy się języka obcego. Do wyboru: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. W tej części wszystkie zadania będą zadaniami zamkniętymi. Potrwa ona 45 minut.

Arkusze sprawdzianu CKE opublikuje jeszcze w środę na swojej stronie internetowej (www.cke.edu.pl) oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych. Około godz. 13 z języka polskiego i matematyki, a około godz. 15 – z języków obcych.

 Za pomyślnie zdane egzaminy MOCNO TRZYMAMY KCIUKI!!!!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij