Targi Książki Historycznej

Zapraszamy na 23. Targi Książki Historycznej, które odbędą się w dniach
27–30 listopada 2014 r., po raz szósty w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum. Z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wydawców i odwiedzających. Miejsca na tegoroczne Targi zostały rozdysponowane błyskawicznie i już od ponad 2 miesiące wydawcy zapełnili po brzegi Arkady Kubickiego.

23.Targi Książki Historycznej to:

– ponad 200 wydawców z całej Polski,

– największa oferta książek historycznych,

– V Salon Książki Muzealnej (ponad 40 Muzeów z całej Polski)

– III Salon Książki Białoruskiej (ponad 20 wydawców z Białorusi). W ramach salonu zapraszamy na konferencję Orsza 1514.

– konferencje i spotkania z autorami. Gościem specjalnym będzie Wiktor Suworow. Na Targach będzie można spotkać: Sławomira Kopra, Iwonę Kienzler, Robera Killena, Remigiusza Mroza, Jerzego Besalę, Krzysztofa Masłonia, Piotra Gajdzińskiego, Piotra Zychowicza i wielu innych.

– wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert Stanisławy Celińskiej i Tadeusza Kijańskiego. Wśród wykonawców również Tomasz Szczepanik – zespół Pectus. (zaprasza Teatr Miejsce i Teatr Polskiego Radia)

– spacery historyczne m.in. Poniatowski – wielki skandalista i playboy, prowadzenie Iwona Kienzler.

– book change (29.11.2014 w godz. 13:00-16:00)

– pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. GRH Cywibande Regiment – pokazy musztry oddziału wojskowego wraz ze sztandarem i bębnem z okresu wojen Moskiewskich na początku XVII w.; GRH Borujsko – pokazy umundurowania i wyposażenia z okresy II wojny dla dzieci; repliki broni; życie codzienne w armii; konkursy dla dzieci z wiedzy o II wojnie; mini tor przeszkód. Smakoszy wojskowej kuchni zapraszamy do spróbowania tradycyjnej grochówki z oryginalnej kuchni polowej KP 340.

Jak co roku Targom towarzyszy Nagroda KLIO przyznawana w czterech kategoriach (autorskiej, edytorskiej, monografii naukowej, varsavianów). Nominacje zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 24 listopada 2014 o godz. 13:00 w Sali kinowej na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Szczegóły na stronie www targów.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij