Festiwal Matematyki

Czy matematyka musi być trudna? Organizatorzy Festiwalu Matematyki zapewniają, że NIE! Już 29 listopada w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie w godz. 10.00-17.00 czeka na was wiele imprez, podczas których zostanie obalony mity mit, że matematyki nie da się nauczyć.

Podczas licznych warsztatów dzieci, nauczyciele i rodzice zastanowią się m.in. nad tym, jak istnieje nic i co to jest nieskończoność, dowiedzą się, jak obudzić w sobie geniusza, poznają sposoby łamania szyfrów oraz zabawią się w matematycznego agenta specjalnego.

Rodzice dowiedzą się, jak pomóc dzieciom przejść przez trudny próg między edukacją wczesnoszkolną i II etapem kształcenia. Zastanowią się, jakie trudności napotyka dziecko w klasie czwartej i jak im zaradzić. Poznają sporo zabaw matematycznych, które ułatwią dzieciom naukę matematyki, a także sprawią, że będzie ona przyjemnością.

Dzieci zaś odkryją, że matematykę da się łączyć z innymi pasjami, takimi jak choćby z filmowaniem! Na gimnazjalistów czekać będzie matematyczna pracownia iPadowa, w której – podczas zabawy z twierdzeniem Pitagorasa – doświadczą tzw. lekcji odwróconej.

Imprezy festiwalu dzielą się na warsztaty, pokazy i wykłady. Do tego na kilkunastu stoiskach wciąż będą toczyć się eksperymenty i zabawy przybliżające matematykę. Mamy imprezy przeznaczone specjalnie dla młodszych dzieci i takie dla starszych. Warsztaty dla edukatorów i rodziców. Podczas jednego z nich zastanowimy się, co zrobić, by matematyka nie była dla uczniów trudna. Jak w porę zapobiec problemom, narastającym zaległościom i w konsekwencji niechęci do przedmiotu. Pokażemy, jak w prosty sposób wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych w nauczaniu i uczeniu się matematyki na każdym etapie edukacji. Wskażemy przykłady dobrych praktyk, w których połączono nowoczesną technologię i internet, jednocześnie realizując wymagania podstawy programowej.

Znajdą coś dla siebie zarówno nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, jak i matematycy uczący w klasach IV-VI i w gimnazjum.

Pokażą się komercyjne firmy i społecznicy-popularyzatorzy, nauczyciele chcący podzielić się dobrymi praktykami.

Cały program na stronie: wyborcza.pl/festiwalmatematyki

Podczas Festiwalu zostanie rozstrzygnięty także konkurs na najciekawszą grę matematyczną i na nowatorski scenariusz lekcji matematyki.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale udział w niektórych warsztatach wymaga rejestracji. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja odbywa się pod adresem: www.festiwalmatematyki.evenea.pl

Festiwal Matematyki odbywa się w ramach akcji „Gazety Wyborczej” pod hasłem „Matematyka się liczy”.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij