Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie

Matematyka uczy myślenia, wnioskowania, samodzielności oraz pokonywania trudności. Nie bez powodu nazywana jest Królową Nauk, gdyż jej znajomość jest niezbędna w dorosłym życiu. Dlatego też, jako wydawnictw0 edukacyjne, Aga Press postanowiło rozwijać pasję do matematyki i logicznego myślenia wśród najmłodszych czytelników.

Za pośrednictwem Ośrodka Rozwoju Edukacji, wydawnictwo otrzymało fundusze z Unii Europejskiej na przygotowanie i wdrożenie projektu „Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie”. W ramach tego projektu przygotowano program nauczania bazujący na rozbudzeniu intuicji matematycznej. Głównym celem jest rozwijanie wśród uczniów pasji do matematyki, tym bardziej, że jak wykazują badania ponad 50% przedszkolaków ma uzdolnienia matematyczne*.

Program posiada szeroką obudowę dydaktyczną wraz z rozwiązaniami multimedialnymi ułatwiającymi koncentrację uwagi. Ważną informacją jest także to, ze program nauczania został stworzony przez autorów wydawnictw podręcznikowych, metodyków, a redagowany przez redaktorów magazynu edukacyjnego „Kumpel”.
Od września program wdrażany jest w 5 szkołach na terenie całej Polski. Nauczyciele otrzymali materiały na każdy dzień pracy dziecka, poradniki, scenariusze lekcji. Wszyscy są z nich bardzo zadowoleni!
Teraz każdy rodzic i nauczyciel może mieć dostęp do tych materiałów.
Wystarczy odwiedzić stronę matematycznawyspa.pl!

Co dokładniemożna znaleźć na stronie www.matematycznawyspa.pl?

– karty pracy dziennej ucznia
– scenariusze lekcji
– poradniki dla nauczycieli
– pomoce multimedialne

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij