Niecodzienna lekcja historii.

Już w najbliższy czwartek 23 października czeka Was niecodzienna lekcja historii transmitowana bezpośrednio z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN do szkół w całej Polsce. Nauczyciele mogą przygotować uczniów do tych zajęć dzięki udostępnionym na stronie projektu materiałom dydaktycznym.

Lekcję dla szkół podstawowych poprowadzą bracia Tkacz, którzy zagrali w filmie Biegnij, chłopcze, biegnij. Aktorzy opowiedzą o obyczajowości oraz kulturze Żydów. Z kolei gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają najważniejsze elementy wspólnej polsko-żydowskiej historii. Po wystawie oprowadzą ich Maria Seweryn i Maciej Orłoś.

Lekcja będzie dostępna bezpłatnie i bez logowania na stronie internetowej Muzeum POLIN, NINATEKI EDU i Programu 1 Polskiego Radia. Aby w niej uczestniczyć, wystarczy komputer, rzutnik multimedialny oraz połączenie z internetem. Transmisję będzie można również obejrzeć na żywo w telewizji w TVP Historia lub wysłuchać jej na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Po emisji lekcja będzie dostępna na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i NINATEKI EDU. Ze strony projektu można pobrać materiały, które pomogą przygotować się do lekcji.

Od 20 do 26 października w ramach tematu tygodnia Widokówki z Polin. Opowieści polsko-żydowskie na stronie NINATEKI będzie można zapoznać się z filmami i audycjami poświęconymi polskiej kulturze żydowskiej.

Pytania dotyczące transmisji prosimy kierować na adres: edukacja@nina.gov.pl lub lekcjanazywo@polin.pl.

Terminy lekcji
23.10.2014, godz. 9:00-9:40
– lekcja dla szkół podstawowych – obejrzyj zapowiedź
23.10.2014, godz. 11:30-12:10
– lekcja dla szkół ponadpodstawowych – obejrzyj zapowiedź

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij