Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

 

W dniach 19 − 21 września 2014 roku po raz pierwszy w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza planowana na początek nowego roku szkolnego, to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin.

W programie Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” znajdą się między innymi warsztaty plastyczne organizowane wspólnie z firmą Astra, a także warsztaty związane z etapami powstawania książki, m.in. ilustratorskie, scrapbooking, warsztaty komiksowe, a także warsztaty kreatywnego pisania i warsztaty związane z bajką i baśnią polską, organizowane we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. Wśród atrakcji znajdą się również: czytane na żywo bajki, m.in. anglojęzyczne, przygotowane przez wyd. Usborne, tradycyjne polskie, wybrane przez Instytut Kolberga oraz wystawy i festiwalowa biblioteka.

Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach ze znanymi polskimi autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, poznać ilustratorów i ulubionych twórców komiksów. Na Festiwalu pojawi się m.in. Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych oraz Agnieszka Kręglicka, znana restauratorka i autorka książki kucharskiej dla dzieci
i nastolatków Gotowi by gotować.

Nie zabraknie strefy targowej, gdzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoją aktualną ofertę. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję kupić w promocyjnej cenie nowości książkowe, m.in. bajki, baśnie, komiksy, audiobooki i ebooki, podręczniki i pomoce szkolne, a także gry i zabawki.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” został objęty honorowymi patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka i Prezydent m.st. Warszawy, Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Program festiwalu

więcej informacji > http://www.festiwalczytajmy.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij