Neurogra – Trening mózgu

Dziś wiele mówi się o osobistym rozwoju oraz roli, jaką w życiu każdego z nas odgrywają wiedza i umiejętności. To one zwykle decydują o naszych sukcesach, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Skupiamy się więc na tym, by stale poszerzać swoje kompetencje. Mało kto jednak bierze pod uwagę fakt, że to, ile wiedzy zdołamy posiąść i jak wiele nowych rzeczy nauczymy się robić, zależy w ogromnej mierze od efektywności naszej nauki.

Innymi słowy, to poprawa jakości i szybkości funkcjonowania naszego mózgu najlepiej wpłynie na sprawność zdobywania, poszerzania i integrowania wiedzy i umiejętności1. Najnowsze badania jednoznacznie stwierdzają, że pozytywny wpływ na zwiększenie efektywności pracy mózgu mają treningi poznawcze.

Właśnie takim treningom poświęcony jest serwis Neurogra. Ćwiczenia mają formę gier, mobilizujących umysł do aktywności i jednocześnie zapewniających dobrą rozrywkę. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród licznych programów treningowych oraz dzięki możliwości personalizacji tych treningów. Gry wymagają intensywnej pracy umysłu w zakresie pamięci, koncentracji, logicznego myślenia i szybkości, co pozwala na rozwój systemu poznawczego w każdym z tych wymiarów oddzielnie, jak i usprawnienie pracy mózgu w ogóle.

Dla kogo jest Neurogra?

Neurogra to serwis stworzony dla osób, które:
– dbają o siebie i swój rozwój;
– chcą mieć pozytywny wpływ na swoje życie;
– są świadome faktu, że ich sprawne funkcjonowanie ma związek z życiem innych: rodziny, przyjaciół, współpracowników, pracodawców;
– zdobywają dużo wiedzy i umiejętności, jak uczniowie, studenci, kursanci;
– pracują zawodowo, bazując przede wszystkim na wiedzy, umiejętnościach, kreatywności i innych umysłowych kompetencjach;
– mają powyżej 50. roku życia czy też seniorów i pragną jak najdłużej cieszyć się sprawnym umysłem, nie tylko w zakresie pamięci;
… i wszystkich pozostałych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym

Nie ma więc żadnych ograniczeń. Do korzystania z serwisu potrzebna jest jedynie minimalna znajomość obsługi komputera i Internetu.

Dlaczego warto ćwiczyć na Neurogrze?

Nasze gry treningowe są przygotowane przez specjalistów z dziedziny neuronauki, to jest nauki o mózgu. Dzięki temu ich skuteczność opiera się na wiedzy, kompetencjach i naukowych dowodach. Konstrukcja gier umożliwia pobudzanie aktywności całego mózgu, co wymaga współdziałania miliardów neuronów, a więc pozwala na rozwój wszelkich aspektów poznawczego funkcjonowania, takich jak:

Pamięć
Uwaga
Pamięć podręczna
Logiczne myślenie
Szybkość

Treningi są różnorodne i ciekawe, co dodatkowo podwyższa ich skuteczność i jednocześnie nie dopuszcza do znużenia czy znudzenia. Ponadto, gry mogą stanowić dobre uzupełnienie codziennej aktywności, pozwolą oderwać się od zwyczajnych obowiązków. Serwis nie tylko umożliwia trenowanie, ale także śledzenie na bieżąco swoich postępów w każdym z ćwiczonych wymiarów oraz w wymiarze ogólnej sprawności intelektu, mierzonej za pomocą Wskaźnika Rozwoju Intelektu (WRI).

Co się dzieje w trakcie treningów?

Pewnie zastanawiasz się, jak to działa i dlaczego gry miałyby usprawnić Twoje funkcjonowanie? Otóż kiedy systematycznie grając, poddajemy się wysiłkowi umysłowemu, w mózgu zachodzą pozytywne zmiany. Dzieje się tak dlatego, że mózg jest narządem plastycznym2. Innymi słowy, ma zdolność dostosowywania się do wymagań, jakie przed nim stawiamy. Nowe wyzwania zmuszają go do intensywnej pracy, abyśmy mogli stale się rozwijać i osiagać cele. To właśnie dzięki plastyczności mógu, jesteśmy w stanie przyswoić nową partię materiału na klasówkę czy egzamin, nauczyć się obsługiwać edytor tekstu, gdy staje się to niezbędne w pracy czy modyfikować wiedzę zgodnie z postępem nauki.

Mózg to centrum dowodzenia naszego organizmu. Umożliwia chodzenie, myślenie, odczuwanie emocji. Bez niego nie bylibyśmy ludźmi. Jego aktywność przepełnia całe nasze życie, niemal od momentu poczęcia. Wszystko, co robimy wymaga mniej lub bardziej świadomego działania mózgu. Od niego zależy to, kim jesteśmy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do Podstawy naukowej.

Tymczasem – weź mózg w swoje ręce i zacznij treningi już dziś!

Źródło: neurogra.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij