„Kolory wolności” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Do 12 maja br. można zgłaszać prace w konkursie plastycznym „Kolory wolności”. Konkurs, zorganizowany przez Kancelarię Sejmu, jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Patronat nad wydarzeniem objęła marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Konkurs „Kolory wolności” ma na celu zainteresowanie uczniów zagadnieniami związanymi z wydarzeniami sprzed 25 lat – przełomowymi wyborami do Sejmu w 1989 r.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać prace plastyczną w formacie A3, przy wykorzystaniu technik rysunku, malarstwa lub kolażu, nawiązującą do tematu konkursu „Kolory wolności”, a następnie przesłać ją na adres Kancelarii Sejmu. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę. Następnie prace będą oceniane przez specjalnie do tego powołaną komisję. Jury wybierze najlepsze dzieła i wytypuje spośród nich trzech zwycięzców.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie sejmowej www.sejm.gov.pl najpóźniej 26 maja br. Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się w Sejmie. Autorzy zwycięskich prac otrzymają atrakcyjne nagrody – tablet, aparat fotograficzny oraz odtwarzacz MP3. Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na specjalnej, plenerowej wystawie 4 czerwca 2014 r. na terenie Kancelarii Sejmu.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie oraz formularz zgłoszenia uczestnictwa znajdują się w Regulaminie konkursu plastycznego „Kolory wolności”. Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: listy@sejm.gov.pl z dopiskiem „KONKURS”.

źródło: sejm.gov.pl