Children’s Day around the World z CzuCzu i National Geographic Odkrywca

Czerwiec to miesiąc, który rozpoczyna się jednym z najmilszych świąt w całym kalendarzu – Dniem Dziecka. Prawie na całym świecie to dzień, w którym w szczególny sposób uwalniają się dziecięce marzenia i pragnienia. O czym śnią dzieci? Jak chciałyby spędzić swoje święto i co jest dla nich ważne? To temat ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez CzuCzu i National Geographic Odkrywca.

To pierwsza edycja wspólnego konkursu National Geographic Odkrywca i CzuCzu, która jest skierowana do uczniów z całej Polski. Konkurs odbywa się pod hasłem: Children’s Day around the world. Jak spędzasz go Ty, jak spędzają go Twoi rówieśnicy na całym świecie? – Zależy nam na tym, aby dzieci w jak najbardziej kreatywny sposób przedstawiły swoje wyobrażenia o tym wyjątkowym dniu. Może chciałyby spotkać się ze swoimi rówieśnikami w jakimś wybranym miejscu na świecie? A może zaprosiłyby ich do wspólnej zabawy w niesamowitym zakątku Polski? – mówi Renata Poreda, manager ds. PR i komunikacji z Bright Junior Media, CzuCzu, i dodaje –
Ten konkurs to taka plastyczna metafora spotkania, a także możliwość wyrażenia swoich marzeń na papierze. Liczymy, że uwalniając swoją kreatywność, młodzi artyści będą bawić się tak dobrze jak nigdy dotąd. Taka jest też naczelna idea tworzonych przez nas zabaw kreatywnych CzuCzu. Zachęcamy do zabawy, dzięki której dzieci odkrywają świat w pasjonujący sposób.

Dzieciństwo to piękny czas, bez trosk i zmartwień, pełen wspaniałych przygód i niesamowitych odkryć. – Ciekawość świata to cecha, którą należy pielęgnować od najmłodszych lat. Tworząc National Geographic Odkrywca, program edukacyjny wspierający rozwój uczniów szkół podstawowych, staramy się każdego dnia poszerzać ich horyzonty i budzić ciekawość. Jak zrobić to lepiej, niż poprzez połączenie nauki z zabawą? Mam nadzieję, że każdy uczestnik podczas tworzenia pracy konkursowej poszerzy swoją wiedzę, dowie się jak spędzany jest Dzień Dziecka poza granicami naszego kraju, dotrze do wielu ciekawostek związanych z tym świętem. Przede wszystkim jednak liczę na to, że najmłodsi będą się dobrze bawić przedstawiając nam swoją wizję tego wspaniałego dnia. – mówi Marcin Wojtyński, dyrektor wydawniczy National Geographic Odkrywca.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, z podziałem na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas 1-3 oraz 4-6. Na autorów prac czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez organizatorów. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy tylko wyobraźnia, szczypta inspiracji i morze kreatywności przy przygotowywaniu pracy konkursowej. Należy też zapoznać się z regulaminem, a następnie przesłać pracę na zamieszczony w nim adres redakcji. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony formularz, który można pobrać ze strony www.ngodkrywca.pl oraz www.czuczu.pl

Na efekty pracy uczniów czekamy do 18 maja 2014 r.

Szczegóły konkursu na stronie o CzuCzu