Wyślij wiersz…

23 marca mija termin nadsyłania wierszy do 3. edycji Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. Organizatorem konkursu jest „Republika Marzeń Mimo Wszystko” Fundacji Anny Dymnej.
 
 
W konkursie „Słowa, dobrze, że jesteście” mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne powyżej 16. roku życia, które piszą wiersze. W tym roku, podobnie jak w czasie ubiegłorocznej edycji, przewidziane są dwie kategorie: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami.
 
– Do 2. edycji konkursu zgłosiło się 359 osób: 68 do kategorii „niepełnosprawność intelektualna” i 291 z innego rodzaju niepełnosprawnościami. Jury przeczytało w sumie 1795 wierszy – mówi Paulina Łysiak, wiceprezes Spółdzielni Socjalnej „Republika Marzeń”. –  Liczymy na to, że kolejna edycja konkursu ośmieli jeszcze więcej osób. Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń i utworów poetyckich.
 
Laureatom konkursu w obydwu kategoriach zostaną przyznane nagrody pieniężne:
I miejsce – 5 tys. zł,
II miejsce – 3 tys. zł,
III miejsce – 2 tys. zł.

 
Nadesłane wiersze oceni jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Leszek A. Moczulski i Adam Ziemianin. Jury oceniać będzie wyłącznie utwory poetyckie. W momencie rejestracji zgłoszenia, każdemu z autorów zostanie przypisany unikalny kod, którym oznaczone będą jego wiersze – jury nie będzie znało rodzaju niepełnosprawności, wieku, ani żadnych dodatkowych informacji na temat autora utworów. Każdy z uczestników konkursu jest zobowiązany do przesłania 5 utworów poetyckich (długość jednego nie może przekraczać dwóch stron standardowego maszynopisu).
 
Wiersze oraz komplet wymaganych dokumentów należy przesłać do 23 marca 2014 pocztą elektroniczną na adres:biuro@republikamarzen.org z dopiskiem „Konkurs poezji” lub pocztą tradycyjną na adres:
Spółdzielnia Socjalna „Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków
Z dopiskiem „Konkurs Poezji”

 
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się  pod adresem: www.republikamarzen.org Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja 2014 r. Wręczenie nagród odbędzie się 7 czerwca 2014 r., podczas 10. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty na Rynku Głównym w Krakowie.
 
Utwory zwycięzców konkursu zostaną opublikowane w tomiku poezji wraz z utworami laureatów konkursu „Przychodzi wena do lekarza”, wydanym wspólnie z Medycyną Praktyczną.
Organizatorem Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście” jest Spółdzielnia Socjalna „Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej.
 
Anna Dymna na temat Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”:
 
„Słowa, dobrze, że jesteście” –  zdanie to powtarzam codziennie, wielokrotnie.
Jestem aktorką. Słowa to mój warsztat pracy, mój największy sprzymierzeniec, to cenny przekaźnik emocji, myśli, które pozwalają mi tworzyć role. Znam dobrze wagę i wartość słów.
Słowa pozwalają nam nazwać to, co poznajemy, co nas zadziwia, zachwyca, wyrażać uczucia, strach, pragnienia i przekazywać je ludziom, innym pokoleniom. SŁOWA to największy przyjaciel człowieka. Jesteśmy jedynymi istotami, które otrzymały to misterne narzędzie. Możemy dowolnie z tego skarbu korzystać. Jeśli nas coś boli, jeśli się czegoś boimy, gdy tak bardzo czegoś pragniemy, gdy za czymś tęsknimy, gdy jesteśmy samotni, bezradni, pomaga nam właśnie SŁOWO. Ono nazywa, określa, oswaja, tłumaczy największe problemy. Dzięki słowom możemy nawet, nie ruszając się z miejsca, udawać się w niezwykłe podróże na najodleglejsze planety wyobraźni, podążać w każdy zakątek Ziemi, poznawać najskrytsze zaułki uczuć i emocji człowieka.  W dodatku możemy sami słowami tworzyć różne światy i dzielić się swoimi tajemnicami. Wystarczy to słowo wypowiedzieć, napisać i podzielić się nim, jak chlebem, z drugim człowiekiem.  To bardzo pomaga żyć.
Drodzy Przyjaciele, rozpoczynamy trzecią edycję konkursu poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”. Podzielcie się z nami swoimi słowami. Zaproście nas w swoją podróż. Nagrodzimy tylko kilka osób, ale przeczytamy wszystko, co do nas wyślecie. Z góry dziękuję Wam za każdy wiersz. Czekamy na Wasze słowa.
 
Szczegółowych informacji na temat III Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście” udziela:
Paulina Walotek, nr telefonu: (12) 415 10 33, +48 661 22 33 16, e-mail: paulinawalotek@republikamarzen.org
 
 
Organizatorzy:
Spółdzielnia Socjalna „Republika Marzeń Mimo Wszystko” Fundacji Anny Dymnej
Myczkowskiego 4
30-198 Kraków
tel.: 12 415 1033
www.republikamarzen.org

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij