Opowiedz nam o Legionach po swojemu – konkurs dla nauczycieli

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku ogłasza konkurs dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod nazwą „Lekcja z Legionów”, który związany jest z obchodzonym w tym roku Stuleciem Legionów Polskich. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie i zrealizowanie programu edukacyjnego na temat związany z historią Legionów Polskich (1914-1918) w dowolnej, wybranej przez Państwa formie.

Nagrody dla każdego uczestnika

Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Mecenasa konkursu – Fundację PKO Banku Polskiego: interaktywne rzutniki multimedialne, książki i gry historyczne oraz bony podarunkowe na zakupy w księgarni historycznej. Dodatkowo każdy nauczyciel, który zgłosi swój projekt do konkursu, otrzyma książkę historyczną związaną z postacią Józefa Piłsudskiego.

Terminy

Konkurs trwa od 1 stycznia do 13 czerwca 2014 roku. Wręczenie nagród w zwycięskich szkołach przez przedstawicieli Muzeum zaplanowane jest na 24 czerwca 2014 roku. Regulamin konkursu znajdą Państwo na stronie:muzeumpilsudski.pl/mjp-2014-knh-lekcja-z-legionow. Patronat medialny nad konkursem objęły: Wiadomości Historyczne, Głos Nauczycielski oraz portal Histmag

Dołącz do Klubu Nauczyciela Historii

Konkurs jest jedną z inicjatyw powołanego w 2013 roku Klubu Nauczyciela Historii działającego przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, którego uroczysta inauguracja odbyła się w Belwederze. Relację oraz zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie Muzeum.

Klub zrzesza nauczycieli historii z całej Polski wspierając ich w rozwoju własnych zainteresowań i pasji pedagogicznej, poprzez organizację spotkań oraz udostępnianie materiałów dydaktycznych oraz merytorycznych. Celem Klubu jest budowa środowiska pedagogów nauczających historii w sposób ciekawy i atrakcyjny, z wykorzystaniem nowoczesnych form przekazu, otwartych na wymianę doświadczeń zawodowych i integrację ze środowiskiem historyków w całej Polsce. W ramach Klubu organizowane są bezpłatne konferencje, spotkania i konkursy. Co miesiąc do członków rozsyłany jest elektroniczny newsletter zawierający aktualności oraz artykuły pisane przez wybitnych specjalistów. W przyszłości członkowie Klubu będą mieli pierwszeństwo w ubieganiu się o patronat honorowy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nad organizowanym przez siebie wydarzeniami.

Klub Nauczyciela Historii jest młodym programem, stale się rozwijającym. Członkostwo w Klubie jest całkowicie bezpłatne. Każdy nauczyciel, który chciałby przystąpić do Klubu proszony jest o przesłanie maila na adres: . Otrzymają Państwo formularz rejestracyjny, który należy wypełnić i odesłać na adres Muzeum.

Źródło: edunews.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij