4. Festiwal Filmoteki Szkolnej. Młodzi w kadrze!

W dniach 10-11 czerwca 2013 r. w Warszawie odbędzie się 4. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej – wydarzenia, podczas którego młodzież z całej Polski może wymienić się doświadczeniami nabytymi podczas realizacji projektów filmowych. To również niepowtarzalna okazja do spotkania z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi.

Efekty specjalne edukacji

Co to jest stereoskopia, jak powstaje animacja, tajemnice dubbingu – te i wiele innych zagadnień będzie tematem wizyt w wytwórniach, studiach i archiwach filmowych pierwszego dnia Festiwalu. Ale teoria to nie wszystko! Pod okiem specjalistów młodzież samodzielnie przekona się jak to wszystko działa w praktyce. Drugiego dnia uczniowie spotkają się w Warszawskiej Szkole Filmowej z zaproszonymi ekspertami, m.in.: Bartłomiejem Topą, Magdaleną Boczarską i Michałem Bielawskim.

Nakręcone szkoły

Pierwsze filmowe doświadczenia i pomysły na kolejne działania to kwestie co roku poruszane podczas dyskusji uczniów z ekspertami. Jak się okazuje film inspiruje nastolatków nie tylko do kręcenia etiud, tworzenia gazetek szkolnych i prac plastycznych, ale również do prowadzenia warsztatów dla młodszych kolegów. Wszystkie prezentowane projekty realizowane są w ramach szkolnych programów nauczania, dzięki wykorzystywanym przez nauczycieli nowoczesnym metodom pracy.

Festiwal Filmoteki Szkolnej online

Wirtualny Festiwal to możliwość uczestniczenia w 4. Festiwalu Filmoteki Szkolnej nie zależnie od tego, w jakim miejscu się przebywa. Zainteresowane szkoły mogą już teraz zarejestrować się na imprezę, podczas której do rozwiązania będą quizy i zadania dotyczące Filmoteki Szkolnej oraz tegorocznych ekspertów. Dzięki transmisji na żywo z Warszawskiej Szkoły Filmowej będzie można zobaczyć prezentowane przez uczniów projekty, wysłuchać co do powiedzenia na ich temat ma młodzież oraz jak działania te oceniają zaproszeni goście.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: agata.sotomska@pisf.pl, tel. 22 42 10 559, 695 363 351, www.filmotekaszkolna.pl.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij