Wstępne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty

Jak wynika z wstępnego raportu CKE, średni wynik w skali kraju to 24,03 pkt. Najlepiej poradzili sobie uczniowie w woj. mazowieckim. Ich średni wynik to 25,22 pkt. Na drugim biegunie znaleźli się szóstoklasiści z woj. warmińsko-mazurskim, którzy otrzymali średnio 23,23 pkt.

OKE Warszawa

W województwie mazowieckim szóstoklasiści otrzymali średnio 25,22 pkt. Najlepiej poradzili sobie uczniowie mieszkający w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców – tu średnia to 28,17 pkt.

OKE Kraków

W woj. lubelskim uczniowie uzyskali średnio 24,04 pkt. W woj. podkarpackim, gdzie do sprawdzianu przystąpiły ponad 22 tys. uczniów, średnio uzyskano 24,33 pkt. W Małopolsce sprawdzian pisało prawie 34 tys. szóstoklasistów. Średnia suma punktów przez nich uzyskana to 25, 13 pkt.

OKE Łomża

W szkołach podlegających pod OKE w Łomży do sprawdzianu przystąpiło 25 tys. szóstoklasistów. Uczniowie w woj. warmińsko-mazurskim otrzymali średnio 23,23 pkt. Lepiej poradzili sobie szóstoklasiści w woj. podlaskim, którzy napisali sprawdzian średnio na 23,94 pkt.

OKE Poznań

W woj. lubuskim arkusze egzaminacyjne rozwiązywało 9 218 uczniów. Średnio uzyskali 24 pkt.

OKE Gdańsk

W woj. kujawsko-pomorskim średni wynik, jaki uzyskali szóstoklasiści to 23,60 pkt. Podobnie poradzili sobie uczniowie w woj. pomorskim, gdzie średni wynik to 23,69 pkt. W sumie, w okręgu OKE w Gdańsku do sprawdzianu przystąpiło 41 950 uczniów.

OKE Jaworzno

W woj. śląskim z zadaniami na sprawdzianie mierzyło się 38 582 uczniów. Średni wynik to 23,55 pkt.

OKE Wrocław

Średni wynik uczniów z woj. dolnośląskiego to 23,6 pkt. Tylko trochę gorzej poszło w woj. opolskim, gdzie średnia to 23,5 pkt. Lepiej sprawdzian napisali uczniowie szkół niepublicznych, gdzie średni wynik to 26,8 pkt. (w szkołach publicznych – 23,5 pkt.).

OKE Łódź

Na terenie działania OKE w Łodzi do sprawdzianu przystąpiło 33 582 uczniów. Średni wynik dla uczniów ze szkół w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców to 25,13 pkt. Na wsiach wynik ten kształtował się na poziomie 23,32 pkt.

Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne zaświadczeń o wynikach do szkół nastąpi jednak dopiero 21 czerwca 2013 r. Uczniowie otrzymają je 28 czerwca 2013 r., a więc ostatni dzień roku szkolnego.