Akademia Wynalazców – konkurs

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to program edukacyjny skierowany do gimnazjalistów, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku.

Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży gimnazjalnej przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków.


PRZEBIEG

Program „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” jest realizowany w dwóch etapach.

ETAP I – WARSZTATY KREATYWNE

Pierwszy z etap to wykłady i warsztaty kreatywne, organizowane we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi, które są przygotowywane i prowadzone przez wykładowców oraz studentów wyższych uczelni technicznych. Celem tych spotkań jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia pożytecznych wynalazków.

ETAP II – KONKURS NA WYNALAZEK

W drugim etapie projektu zainteresowani uczniowie mają za zadanie przygotować wynalazek – projekt lub prototyp urządzenia, które będzie miało zastosowanie w praktyce.

HARMONOGRAM III EDYCJI AKADEMII:

  • 21 stycznia 2013 r. – start III edycji programu edukacyjnego
  • do 28 lutego 2013 r. – rejestracja szkół na warsztaty za pośrednictwem strony www programu
  • 1 marca – 15 kwietnia 2013 r. – warsztaty kreatywne dla gimnazjalistów organizowane
  • 1 marca – 26 kwietnia 2013 r. – termin zgłoszeń pomysłów na wynalazek
  • 29 kwietnia 2013 r. – wybór 20 finałowych zespołów – po 10 w Warszawie i we Wrocławiu
  • do 24 maja 2013 r. – zgłoszenie prototypów/prezentacji finałowych zespołów
  • 4 i 6 czerwca 2013 r. – gale finałowe, wybór zwycięzców, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród (daty gali mogą ulec zmianie)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij