Edustation.pl

Edustation – to platforma do nauki języków obcych online. Portal opiera się na innowacyjnych metodach nauki języka: zamiast tradycyjnego, szkolnego „wkuwania” gramatyki, stawiamy na spontaniczne i poniekąd podświadome zapamiętywanie zwrotów i słownictwa z materiałów, które same w sobie mogą być interesujące.

W Edustation dostępnych jest kilka tysięcy artykułów i filmików, a każdy z nich jest w formie interaktywnej – klikamy na słówko i błyskawicznie otrzymujemy jego tłumaczenie. Dostęp do materiałów jest bezpłatny.

Każdy tekst ma zapis dźwiękowy, co szczególnie przydaje się przy językach takich jak francuski czy angielski. Filmy Video natomiast mają napisy, by łatwiej można było je zrozumieć i lepiej przyswoić słówka.

Teksty w dużej części traktują o kulturze, polityce, stylu życia, etc. krajów, których języka zamierzamy się uczyć, ale nie tylko. Dodatkowo staramy się promować kraje w których język jest używany – np. sekcja hiszpańska oferuje interaktywne video – promocję turystyczną Peru czy Kolumbii, wywiad z tancerzem flamenco, historię Hiszpanii… Taki całokształt zdecydowanie pomaga w przyswajaniu języka, a także zwiększa nasze zainteresowanie nauką, bo staramy się by artykuły i teksty były po prostu ciekawe.

Warto podkreślić, że ogromna większość tekstów pochodzi z oryginalnych, obcojęzycznych źródeł, mamy pewność, że użyte w nich zwroty są w 100% naturalne dla użytkowników danego języka. Nowo poznane słówka możemy przenieść w jedno miejsce, tak by zawsze móc do nich wrócić.

Dodatkowo typowi wzrokowcy znajdą u nas otagowane, czyli opisane słówkami zdjęcia. Użytkownicy sami mogą je dodawać, przy okazji się ucząc.

Każda sekcja jest zintegrowana z interaktywnym słownikiem z wieloma ciekawymi funkcjami, takimi jak możliwość odsłuchania słowa, przeczytania przykładów użycia i definicji oraz obejrzenia powiązanego zdjęcia.

Edustation działa na zasadzie podobnej do serwisów społecznościowych: istnieje możliwość dodawania znajomych, a ćwiczenie mówienia w obcym języku zapewnia możliwość chatowania z innymi użytkownikami – takie „tandemy językowe” to także świetny sposób na nawiązanie wielu ciekawych znajomości oraz poznanie kultury innego kraju.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij