Internauci wybiorą najbardziej zakręconych pasjonatów matmy

6 listopada 2012r. rusza głosowanie na najlepszy film w ogólnopolskim konkursie Matma Mnie Kręci. To już piąta – jubileuszowa edycja kultowego konkursu. Młodzi pasjonaci matematyki prześcigają się w pomysłach i wciąż zaskakują jury, prezentując zupełnie inne oblicze Królowej Nauk. Czy tegoroczne filmy przebiją sukces muzycznego ujęcia matematyki i przyjaznych gryzoni zakochanych w czekoladzie i wielomianach?

Prace nadesłane na konkurs zostaną poddane surowej preselekcji internautów na specjalnym kanale YouTube. Następnie będą one oceniane na podstawie specjalnie stworzonego algorytmu – W((2P+20)/(N+20))^3, gdzie: W to ilość wyświetleń, P odpowiada za ilość pozytywnych ocen (Kciuk w górę – Fajne. Podoba mi się), a N to ilość negatywnych ocen (Kciuk w dół – Nie podoba mi się). Po miesiącu filmy mające największą oglądalność oraz najlepsze oceny trafią w ręce jury, które wyłoni zwycięzców.

Co mogę podpowiedzieć uczestnikom? Przede wszystkim warto promować swoje filmy tak, by ich prace oglądnęło jak najwięcej ludzi i by oddali na nich głosy, klikając symboliczny „Kciuk w górę”. Nie można jednak przy tym zapominać o kreatywnych pomysłach i ciekawych ujęciach. Oceniać będą nie tylko znajomi, ale też profesjonalne jury, które może dodatkowo zakwalifikować do finału filmy cechujące się ponadprzeciętną wartością artystyczną. W tym roku zdecydowaliśmy się przyznać także dodatkową nagrodę za pomysłowość więc jest o co walczyć – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu Matma Mnie Kręci.

Spośród finałowych prac jury wybierze najlepszą produkcję, której twórca otrzyma 10 000 złotych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą mogli zdobyć również: cyfrowy aparat fotograficzny Casio, kalkulatory graficzne Casio ClassPad 330, Casio FX-CG20, Casio FX-9860GII, a także projektor multimedialny.

Dodatkowo nagrody będą przyznawane w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Z racji jubileuszowej edycji organizatorzy nagrodzą też najbardziej pomysłowy film, a także produkcję, która zbierze najwyższe noty wśród internatów. Nagrody we wspomnianych powyżej kategoriach zostaną przyznane filmom, które uplasowały się poza pierwszą trójką.

Chcemy nagradzać młodych ludzi, którzy bardzo często mają świetnie pomysły, jednak nie zawsze mają tak duże zaplecze technologiczne. Matematyka kręci nie zależnie od wieku i umiejętności związanych z obsługą sprzętu do tworzenia filmów – dodaje Piotr Tomczak.

Głosowanie toczyć się będzie do 6 grudnia na specjalnym kanale konkursu, który znajduje się pod adresem: www.youtube.com/Kalkulatory

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij