Kursy i korepetycje za darmo

Na rynku edukacyjnym oferta korepetycji i kursów jest bardzo bogata. Bez większego problemu można znależć kompetentną osobę, która pomoże w przygotowaniach do egzaminów, czy w bieżącej nauce. Nie wszystkich jednak na to stać. Co wtedy. Oczywiście szkoły mają teraz obowiązek organizowania dodatkowych zajęć zajęć wyrównawczych w ramach tzw.” godzin karcianych”, jednak z różnych przyczyn nie zawsze to wystarcza. Warto poszukać darmowych form nauki po za szkołą. Dla osób w trudnej sytuacji materialnej polecam zajęcia proponowane przez Fundację Wiosna w ramach Akademii Przyszłości.. Zajęcia z uczniami prowadzą wolontariusze-nauczyciele i studenci w 22 miastach w Polsce. Spotkania odbywją się raz wtygodniu przez okres roku.

Dla maturzystów może przydać się internetowy kurs z matematyki Matma na 6. Uczniowie otrzymują co tydzień na maila kolejną lekcję wraz zadaniami i omówieniami.Pewnie takich darmowych form kursów i korepetycji jest więcej. Jeżeli ktoś, coś wie lub słyszał, dodajcie komentarz. Marek Urban