Co to za baza?

Przygotowaliśmy dla Was unikalną Porównywarkę szkół w Warszawiepod kątem wyników egzaminów. Uwzględniliśmy szkoły publiczne i niepubliczne z wyłączeniem, przynajmniej na razie, techników i liceów dla dorosłych.

Zebraliśmy w jednym miejscu informacje z kilku lat o wynikach sprawdzianu szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego i matury udostępnione w corocznych raportach Biura Edukacji w Warszawie. Dodaliśmy dane o EWD – Edukacyjnej Wartości Dodanej dla gimnazjów i liceów oraz opinie o szkołach uczniów, uczestników kursów przygotowawczych Firmy Marka.

Oczywiście te dane nie składają się jeszcze na pełny obraz pracy szkoły i jej poziomu nauczania, ale pozwalają sobie wyrobić pogląd, która szkoła radzi sobie lepiej, a która gorzej z przygotowaniami do egzaminów.

Można powiedzieć, że od lat licea w Warszawie mają swoje specjalizacje, np. mają świetne wyniki z biologii i chemii, a przeciętne z przedmiotów humanistycznych lub odwrotnie.

Warto z tego zdawać sobie sprawę wcześniej, zanim podejmie się jedną z ważniejszych decyzji w życiu, o wyborze nowej szkoły, a potem kierunku studiów.

Korzystanie z porównywarki wymaga pewnej dodatkowej wiedzy, przede wszystkim na temat tego, co to jest EWD. W opisie gimnazjów i liceów znajdziecie linki odsyłające do właściwych podstron.

Warto zapoznać się z instrukcją: „Jak z niej korzystać”, zamieszczoną pod wyszukiwarką. W razie pytań i wątpliwości prosimy o e-mail na adres: kontakt@egzaminy.edu.pl

Mam nadzieję, że taka baza informacji o wynikach egzaminów Wam się spodoba i dodacie do porównywarki swoje komentarze.

 

Redaktor portalu www.egzaminy.edu.pl

Marek Urban

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij