3. Festiwal Filmoteki Szkolnej

W dniach 27-28 września 2012 w Warszawie odbędzie się 3. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej – prezentacji projektów filmowych uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski!

Festiwal Filmoteki Szkolnej

Festiwal Filmoteki Szkolnej to niepowtarzalna okazja do zobaczenia projektów filmowych, wymyślonych i zrealizowanych przez młodych ludzi z całej Polski, którzy w swoich pracach eksperymentują, poruszają tematy społeczne, opowiadają o sobie i o otaczającym ich świecie.

Spotkanie ze światem filmu i targi projektów

W 3. edycji wydarzenia weźmie udział ponad 120 uczniów z całej Polski. 27 września zwiedzą wytwórnie, studia i archiwa filmowe oraz wezmą udział w warsztatach. 28 września uczestnicy zaprezentują zaproszonym ekspertom efekty całorocznej pracy podczas targów projektów.

Adam Woronowicz gościem 3. edycji

Prace młodzieży z całej Polski ocenią profesjonaliści z branży filmowej: aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i producenci. Do tej pory byli nimi m.in. Paweł Sala, Agata Buzek, Karolina Gruszka czy Anna Wydra. W tym roku ekspertem będzie m.in. aktor Adam Woronowicz („Baby są jakieś inne”, „Ki”), który pojawił się na targach projektów podczas ich pierwszej edycji. To jest genialny program. Fantastyczny. Jestem naprawdę w szoku, jak poważnych tematów dotykają ci młodzi ludzie – mówił aktor o filmowych pracach uczestników Festiwalu.

Festiwal Filmoteki Szkolnej online

W tym roku organizatorzy festiwalu postanowili umożliwić wszystkim zainteresowanym wzięcie udziału w wydarzeniu również wirtualnie. Szkoły, które nie przyjadą do Warszawy, mogą zarejestrować się na Wirtualny Festiwal, który odbędzie się równolegle z targami 28 września. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć transmisję festiwalu na żywo na stronie Filmoteki Szkolnej www.filmotekaszkolna.pl.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: agata.sotomska@pisf.pl, tel. 22 42 10 559, 608-074-767, www.filmotekaszkolna.pl.

Zachęcamy do obejrzenie relacji wideo z poprzednich edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej:

http://youtu.be/i8a9WyiBIPM,

http://vimeo.com/25662641,

http://www.youtube.com/watch?v=4EUAbWj_n9k

Więcej informacji na stronie Filmoteki Szkolnej: www.filmotekaszkolna.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij