Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2012

Znamy już wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego: język polski 65 proc., matematyka 47proc.

Uczniowie III klas gimnazjów, którzy w kwietniu przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 65 proc. punktów możliwych do otrzymania, a za zadania z matematyki – 47 proc. pkt.

Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 61 proc. pkt., a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) – 50 proc. pkt.

Po raz pierwszy też w tym roku egzamin z języka obcego składał się z dwóch poziomów: podstawowego – obowiązkowego dla wszystkich i rozszerzonego, do którego przystąpili tylko ci uczniowie, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej. Do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpiło 85 proc. uczniów.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 63 proc. punktów możliwych do uzyskania, z języka niemieckiego – 57 proc. pkt., z rosyjskiego – 65 proc. pkt., z francuskiego – 69 proc. pkt., z hiszpańskiego – 71 proc. pkt., z włoskiego – 62 proc. pkt.

Średni wynik uzyskany z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym to 46 proc. punktów, z niemieckiego – 33 proc. pkt., z rosyjskiego – 38 proc. pkt. z francuskiego – 63 proc. pkt., z hiszpańskiego – 69 proc. pkt. i z włoskiego – 68 proc. pkt.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij