MEMOkarty

W tym roku gimnazjaliści i maturzyści mogą przygotować się do egzaminów znacznie skuteczniej. Pomogą w tym dostępne od dziś na iPhone’a, iPoda i iPada cztery aplikacje z rodziny MEMOkarty.

 

memo1 memo2

memo4memo3

 

 

 

 

 

 

 

 

Matura – Matematyka,
Matura – Język polski,
Egzamin Gimnazjalny – Części matematyczna i przyrodnicza,
Egzamin Gimnazjalny – Część humanistyczna.

MEMOkarty wykorzystują „fiszkową” metodę utrwalania wiedzy znaną od pokoleń. Jednakże nowe aplikacje są pierwszym na polskim rynku wykorzystaniem jej do nauki innych przedmiotów niż języki obce. Każda z aplikacji zawiera ok. 1000 MEMOkart, na których zawarta jest cała wiedza niezbędna do zdania egzaminu z danego przedmiotu. Uczeń nie musi już wertować książek w jej poszukiwaniu. Na awersie każdej MEMOkarty znajdzie pytanie, a na rewersie odpowiedź. Pytania i odpowiedzi zawarte na fiszkach przygotowane zostały przez aktywnych nauczycieli, a opiekunami merytorycznymi aplikacji są renomowane warszawskie placówki dydaktyczne.

W aplikacji wykorzystaliśmy fiszkowy system nauki niemieckiego dydaktyka Sebastiana Leitnera (więcej o systemie tutaj ). Gwarantuje on, że nauczenie się materiału zajmie ok. dwa razy mniej czasu, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

U góry ekranu aplikacji znajduje się symboliczne pudełko z fiszkami. Na początku nauki wszystkie spoczywają w czerwonej przegródce. Poprawna odpowiedź powoduje przesunięcie fiszki o jedną przegródkę w prawo. Dopiero, gdy MEMOkarta z danym pytaniem wejdzie do przegródki zielonej – po kolejnej poprawnej odpowiedzi – uznajemy jej treść za przyswojoną. Błędna odpowiedź powoduje, że fiszka wraca do pierwszej (czerwonej) przegródki.
Dzięki systemowi Leitnera, na każde pytanie uczeń będzie musiał odpowiedzieć minimum trzykrotnie. W ten sposób wiedza zostanie odpowiednio utrwalona, a tempo nauki automatycznie dopasowuje się do postępów użytkownika.

Aplikacje zawierają materiały dydaktyczne identyczne z MEMOkartami papierowymi, które od kilku lat pomagają polskim maturzystom i gimnazjalistom skutecznie przygotowywać się do egzaminu. Wersja elektroniczna jest tańsza od papierowej i wygodniejsza w użyciu. Materiały dydaktyczne do MEMOkart przygotowali, na podstawie aktualnej podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, aktywni nauczyciele renomowanych warszawskich liceów i gimnazjów.

W sklepie App Store dostępne są również wersje demo wszystkich powyższych aplikacji, dzięki czemu użytkownik będzie mógł przetestować fiszkową metodę przyswajania wiedzy, nim kupi produkt.

Więcej informacji na stronie www.MEMOkarty.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij