Maturalne powtórki ze Smartfonem

Telefon komórkowy nie tylko do gadania.

Matura – Mobilna

Na Google Play pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja mobilna umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo.

Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności (np. na przestrzeni tygodnia), tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań. Wyniki, jeśli nie są zadowalające, można zresetować łącznie 3 razy.

Aplikacja jest pełni darmowa, by z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie telefonu z system Android. Następnie w wyszukiwarce usługi Google Play wystarczy wpisać: „Dziś Matura – Mobilna". Jest ona również dostępna pod adresem: www.tinyurl.com/d8ddjow

Właściciele telefonów z innym systemem operacyjnym, mogą skorzystać z aplikacji Dziś Matura w portalu Facebook. Program jest dostępny na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl

Wszystkie zadania pochodzą z podręcznika „Testy maturalne. Matematyka" Wydawnictwa Aksjomat z Torunia.

 

MEMOkarty

Od dziś w App Store dostępna jest też aplikacja MEMOkarty – Matura 2012: Język polski, a w ciągu kilku dni do sprzedaży wejdzie produkt MEMOkarty – Matura 2012: Matematyka. Obie aplikacje pozwalają wykorzystać możliwości smartfonów do efektywnego i szybkiego przyswajania wiedzy. Użyty w nich fiszkowy system nauki niemieckiego dydaktyka Sebastiana Leitnera gwarantuje, że nauczenie się materiału zajmie ok. dwa razy mniej czasu, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

Po jednej stronie każdej elektronicznej fiszki (awers) zapisane jest pytanie, po drugiej stronie (rewers) znajduje się odpowiedź. Jeżeli użytkownik ją zna, naciska symbol zielonego „ptaszka" symbolizującego „Wiem", jeżeli nie, czerwony krzyżyk – „Nie wiem". Materiał znajdujący się w każdej z aplikacji został podzielony na ok. 1000 pytań i odpowiedzi. U góry ekranu aplikacji znajduje się przedstawienie pudełka z fiszkami. Na początku nauki wszystkie spoczywają w czerwonej przegródce. Poprawna odpowiedź powoduje przesunięcie fiszki o jedną przegródkę w prawo. Dopiero, gdy wejdzie do przegródki zielonej – po kolejnej poprawnej odpowiedzi – uznajemy jej treść za przyswojoną. Błędna odpowiedź powoduje, że słówko wraca do pierwszej (czerwonej) przegródki. Dzięki systemowi Leitnera, każdą fiszkę, nim zostanie dobrze zapamiętana, uczeń zobaczy minimum trzykrotnie. W ten sposób wiedza zostanie odpowiednio utrwalona. Tempo nauki automatycznie dopasowuje się do postępów użytkownika. Ponadto, cała wiedza dostępna jest w smartfonie, dzięki czemu można przyswajać ją w każdej wolnej chwili, np. czekając na autobus lub w czasie przerwy.

Aplikacje zostały przygotowane przez warszawskie wydawnictwo ALBIUS i angielską firmę Flashcards LTD. W sklepie App Store dostępne są również MEMOkarty z całą wiedzą do egzaminu gimnazjalnego (części humanistycznej oraz części matematycznej i przyrodniczej).

Wiedza zawarta w obu aplikacjach została opracowana na podstawie aktualnej podstawy programowej opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na stronie www.MEMOkarty.pl oraz w sklepie iTunes.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij