Wygraj indeks na Politechnikę Gdańską

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Pomorskim Konkursie Matematycznym i Fizycznym.

Etap wstępny polega na rozwiązaniu zadań z matematyki i/lub fizyki i przesłaniu ich w odpowiedniej formie i terminie do organizatorów konkursu.

I etap z matematyki

Pobierz zadania z matematyki

Zadania z matematyki proszę wysyłać do dnia 6 lutego 2012 pod adres:

Centrum Edukacji Nauczycieli
al. gen.J. Hallera 14, p.449
80-401 Gdańsk

z dopiskiem: Konkurs "Wygraj indeks".

Rozwiązanie każdego zadania należy zapisać na oddzielnej kartce. Każda kartka musi zawierać komputerowo wydrukowaną etykietę z imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą i adresem szkoły, e-mailem i telefonem kontaktowym.

I etap z fizyki

Pobierz zadania z fizyki

Zadania z fizyki proszę wysyłać do dnia 10 lutego 2012 pod adres:

Politechnika Gdańska
Dziekanat Wydziału FT i MS
ul. Gabriela Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

z dopiskiem: Konkurs "Wygraj indeks".

Nie musisz rozwiązać wszystkich zadań, ale im więcej ich wykonasz, tym większe są Twoje szanse na dostanie się do finału. Za każde z zadań oprócz doświadczalnego możesz otrzymać taką samą liczbę 5 punktów, a za doświadczalne punktów 10.

Rozwiązanie każdego zadania należy umieścić na osobnej kartce. Na rozwiązanie każdego zadania można przeznaczyć co najwyżej dwie strony formatu A4, ale tak, by tok rozumowania był kompletny. W zadaniu doświadczalnym uzasadnij swoją metodę oraz opisz wykonane doświadczenie. Tu możesz zająć do czterech stron formatu A4.

Listy osób zakwalifikowanych do II etapu zostaną opublikowane na stronie internetowej Konkursu oraz przesłane do szkół.
Etap II polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań i odbywa się na terenie Politechniki Gdańskiej.
Listę laureatów publikuje Komisja w internecie niezwłocznie po jej zatwierdzeniu przez Radę Wydziału FTiMS.

Laureaci Konkursu uzyskują prawo na zasadach preferencyjnych do podjęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej na studiach stacjonarnych w roku otrzymania świadectwa maturalnego po złożeniu dokumentów określonych w zasadach rekrutacji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij