Nauczyciel Roku 2011

Laureatką tegorocznego konkursu została Pani Anna Sosna z Częstochowy – serdecznie gratulujemy!

13 października podczas Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie, przyznany został tytuł Nauczyciela Roku 2011. Szkoły 13 finalistów zdobyły certyfikat "Szkoły na medal".

Celem organizowanego od 2002 roku, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, konkursu jest promocja nauczycieli, których można wskazać za wzór dla całej społeczności oświatowej w Polsce. Kandydatów na przestrzeni kilku miesięcy mogli zgłaszać uczniowie, rodzice, dyrektorzy szkół oraz koledzy z pracy. Następnie spośród wszystkich zgłoszeń, jury konkursu pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego przewodniczącego Komitetu nauk Pedagogicznych PAN, nominowało 13 pedagogów z kraju i zagranicy, spośród których jednemu zostanie przyznany tytuł Nauczyciela Roku 2011. Jurorzy co rok przy wyborze najlepszych nauczycieli, biorą pod uwagę w szczególności szeroko rozumiane osiągnięcia wychowawcze i dydaktyczne kandydatów, a także ich zaangażowanie w pracę oraz promowanie pozytywnych wzorców – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, partnera konkursu. Szkołom i placówkom oświatowym, w których zatrudnieni są nominowani przez jury uczestnicy już teraz przyznano znak jakości "Szkoła na medal".

Lista tegorocznych finalistów przedstawia się następująco:
1. Marian Chrapka (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku)
2. Kamil Dyjankiewicz (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi)
3. Stanisława Fadrowska- Adamczyk (Zespół Szkół w Izabelinie)
4. Adrian Golis (Zespół Szkół w Koczanowie)
5. Aneta Konefał (Przedszkole Publiczne nr 3 w Kolbuszowej)
6. Waldemar Leszczyński (Bursa Miedzyszkolna nr 2 w Zamościu)
7. Ewa Radanowicz ( Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym)
8. Dariusz Rowiński ( Gimnazjum nr 3 w Malborku)
9. Anna Sosna ( Zespół Gimnazjów w Częstochowie)
10. Agnieszka Stefańska (Zespół Szkól Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie)
11. Jarosław Ślipka (Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach)