Poszukiwania blogera

Fundacja Think! ogłasza konkurs "Blogowa Mapa Przemian"

– Od kilku miesięcy szukamy i szukać będziemy do 13 listopada br. najlepszych blogerów, spośród tych, którzy zgłoszą swojego bloga i wezmą udział w naszym konkursie „Blogowa Mapa Przemian" – mówi Dariusz Danilewicz z Fundacji Think! – Po zeszłorocznym sukcesie „Filmowej Mapy Przemian", w ramach której uczestnicy pod opieką nauczycieli przygotowali i zgłosili do konkursu 236 filmów (można je oglądać w kanale filmowym projektu w serwisie YouTube www.youtube.com/user/mapaprzemian), postanowiliśmy w tym roku wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego znaleźć najlepiej blogujących młodych ludzi, którzy wcielając się w rolę lokalnych dziennikarzy i fotoreporterów, poprowadzą przez 6 tygodni multimedialnego bloga o tym, jak zmienia się ich region, okolica, miasto dzięki Funduszom Unijnym. – Trzeba się jednak spieszyć! Czekamy na zgłoszenia jeszcze do 3 października do poniedziałku – dodaje Dariusz Danilewicz, prezes Fundacji.

Jak wygrać? – Stwórz multimedialnego bloga, opisz, skomentuj, zrób wywiad lub sondę, sfilmuj i sfotografuj, zaproś całą społeczność do czytania i oceniania postów – podpowiada Dariusz Danilewicz. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W tym roku łączna pula nagród, która czeka na zwycięzców, to prawie 25 tys. zł. Nagrody nie ominą również nauczycieli, którzy będą opiekować się laureatami.

Jak wziąć udział i spełnić warunki konkursowe? Publikowanie na blogu trzeba zacząć już teraz – nie później niż 3 października. Termin zgłaszania funkcjonujących blogów upływa 13 listopada 2011r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl oraz www.think.org.pl. Powstała też strona na portalu Facebook, gdzie uczestnicy mogą dołączyć do społeczności „Blogowej Mapy Przemian": www.facebook.com/mapaprzemian

Organizatorzy projektu przygotowali również materiały dla szkół. Nauczyciele mogą pobrać ze strony www.mapaprzemian.pl zestaw scenariuszy zajęć na temat Funduszy Europejskich. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie lekcji, które dostarczą wiedzy i zainspirują młodzież do prowadzenia blogów. Nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a w przypadku, gdy blog ich uczniów zostanie nagrodzony lub wyróżniony – również nagrodę pieniężną.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij