Nowy program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej

Reportaże o Warszawie to program dla młodych mieszkańców Warszawy, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu reportaży.

Miasto moje a w nim…?

Reportaże o Warszawie

Miasto z tożsamością czy bez? Pełna klimatycznych zaułków? Wiecznie zakorkowana? Opinii o stolicy jest wiele. Można być jej wielbicielem albo zagorzałym przeciwnikiem, ale przyznać trzeba, że Warszawa to miasto pełne opowieści. Do wydobycia ich na światło dzienne i do wielogłosowego dialogu o Warszawie zachęca uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanlych Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie „Reportaże o Warszawie".

Reportaż jest doskonałym sposobem opisywania otaczającej nas rzeczywistości. Poznawanie kulis pozornie niezłożonych wydarzeń, historii ludzi i miejsc daje możliwość krytycznej i uważnej obserwacji, a także twórczego spędzenia czasu. Każdy może wybrać najbardziej pasująca mu formę wyrazu: reportaż literacki, radiowy, filmowy, fotoreportaż.

Tworzenie własnych reportaży, jest szansą na trwałe związanie swoich pasji z lokalnym dziedzictwem. To okazja, by poznać warszawskich twórców, ciekawe i inspirujące osoby, by zbadać historię najbliższej okolicy i by spróbować zmienić zastaną sytuację. Reportaż staje się w ten sposób drogą do aktywnego włączenia się w lokalne działania.

Uczestnicy programu będą nie tylko tworzyli swoje autorskie reportaże. Będą mieli również szansę wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez reporterów i dziennikarzy, a także wymieniać się uwagami, opiniami i wzajemnie się inspirować i motywować do następnych działań- na blogu programu. Dla autorów reportaży przewidziane są również książki i filmy. „Reportaże o Warszawie" mogą być realizowane jako zespołowy projekt edukacyjny w gimnazjum zgodnie z rozporządzeniem Minister Edukacji Narodowej z dn. 20.08.2010r.

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.ceo.org.pl/reportaze Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października.

Zapraszamy na bloga programu http://blogiceo.nq.pl/lapr/

Kontakt: Katarzyna Grubek, 22 825 05 50 wew. 111, k.grubek@ceo.org.pl

 

Program „Reportaże o Warszawie" finansowany jest ze środków Biura Edukacji Urzędu Miasta st. Warszawy.

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij