Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2011

Od 5 września przez cały miesiąc w 18 ośrodkach akademickich Polski odbywają się spotkania dla uczniów liceów i techników na temat matury i zasadach rekrutacji na studia w roku 2012/2013.

Jak co roku, Salon Maturzystów przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", we współpracy z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi oraz lokalnymi konferencjami rektorów szkół wyższych.

Wyjątkowa formuła Salonu Maturzystów polega na połączeniu prezentacji oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkoły wyższe na kolejny rok akademicki z fachowymi wykładami i prezentacjami na temat egzaminu maturalnego 2012 prowadzonymi przez ekspertów z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Co roku w akcji uczestniczy ponad 200 tysięcy uczniów klas maturalnych. – Dowodzi to, że wrzesień jest optymalną porą na takie przedsięwzięcie, jako że do końca miesiąca uczniowie muszą wstępnie zadeklarować, jakie przedmioty będą zdawać na maturze 2012 – mówi Waldemar Siwiński, Prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

W czasie tegorocznego Salonu Ministerstwo Obrony Narodowej będzie promować służbę przygotowawczą, którą młodzi ludzie mogą odbyć w czasie studiów. Zaprasza wszystkich młodych ludzi (w tym panie), na swoje stoiska i na spotkania pt. Co zyskasz dzięki wojskowej służbie przygotowawczej w czasie studiów.

Partnerem tegorocznego Salonu Maturzystów jest również Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, które będzie promować wiedzę o tej instytucji i zachęcać młodzież do aktywnego udziału w życiu politycznym Zjednoczonej Europy. Przygotowało stoiska informacyjne w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie, a we Wrocławiu także seminarium "Parlament Europejski i jego rola w Unii Europejskiej".

– Mimo powszechnej dostępności Internetu nie sposób przecenić wartości bezpośredniego kontaktu z uczelnią, możliwości porozmawiania z jej pracownikami, wyjaśnienia wątpliwości – mówi prezes Siwiński. Salon Maturzystów daje także możliwość porównania oferty wielu uczelni. – Jest to miejsce, gdzie "spotykają się" matura i studia. Miejsce, gdzie maturzyści mogą odpowiedzialnie podjąć decyzje, które będą miały wpływ na całe ich życie – dodaje Siwiński.

Organizatorzy spodziewają się, że w związku z kiepskimi wynikami tegorocznej matury z matematyki, powodzenie tej edycji Salonu Maturzystów może być jeszcze większe, niż do tej pory.

Perspektywy przygotowały dla uczniów 40 000 gratisowych egzemplarzy swego bestsellerowego "Informatora dla maturzystów". Otrzymają je osoby, które wcześniej wypełnią na portalu Perspektywy.pl ankietę na temat swych planów edukacyjnych, dostępną pod adresem www.perspektywy.pl/portret

Wszystkie informacje na temat Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2011 i zasad uczestniczenia w nim znajdują się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej: www.salonmaturzystow.pl

Kontakt:
Anna Wdowińska-Sawicka, tel. +48 609 999 514, e-mail: a.wdowinska@perspektywy.pl
Sebastian Szczęsny, tel. +48 22 628 58 62, 601 97 51 71, e-mail: s.szczesny@perspektywy.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij