Matura 2011

Dziś prawie 430 tys.uczniów przystąpiło do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Życzymy powodzenia.

Maturzyści obowiązkowo będą musieli jeszcze zdać matematykę i język obcy (najwięcej wybiera angielski). Dodatkowo – do sześciu przedmiotów. Najpopularniejsza jest geografia, po niej WOS.

Już od wczoraj w internecie wrzawa – co będzie na wypracowaniu. Na Facebooku maturzyści stawiali na "Przedwiośnie" i "Granicę", ogólnie na patriotyzm. Jednak przestrzegamy przed internetowymi "przeciekami". Najczęściej są to fabrykowane, profesjonalnie zrobione strony, które mają na celu zapewnienie ich właścicielom dużej liczby odsłon, co pomaga złapać reklamodawców lub, co gorsze,za ich pośrednictwem przesyłane są wirusy. Nie dajcie się na to złapać!

A co naprawdę pojawiło się na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym? Rozterki uczuciowe Justyny, bohaterki "Granicy" Z. Nałkowskiej i podejście do życia na emigracji w dwóch wierszach – "Światło w ciemnościach…" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i "Gdy tu mój trup…" A. Mickiewicza.

Dziś o godzinie 14.00 osoby chętne przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Powodzenia.

Redakcja portalu egzaminy.edu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij