Chcesz znaleźć szkołę dla siebie, sprawdź EWD.

CKE planuje w ten sposób ocenić pracę każdej szkoły w Polsce.

Edukacyjna wartość Dodana to metoda pomiaru jakości nauczania dla gimnazjalistów poprzez porównanie wyników ich uczniów na egzaminach końcowych z wynikami jakie osiągnęli trzy lata wcześniej na sprawdzianie szóstoklasisty.

Analogicznie dla szkół średnich EWD opiera się na porównaniu wyników matury z języka polskiego i matematyki z wynikiem egzaminów gimnazjalnych.

W Polsce takie badania na dobre zaczęły się w 2005 roku, prowadzi je sztab specjalistów pod okiem CKE. Efektem ich pracy jest internetowa wyszukiwarka – www.ewd.edu.pl – wszystkich gimnazjów , ogólniaków i techników w Polsce , która ocenę szkoły pokazuje jako wykres z elipsą. W zależności od ułożenia elipsy rezultat jest lepszy lub gorszy.

W przypadku gimnazjów dane obejmują wyniki ostatnich trzech roczników, więc są najdokładniejsze. Analizy liceów i techników przygotowano po raz pierwszy, więc – jak mówią eksperci z CKE – do ich rezultatów warto podchodzić ostrożnie.

W wielu przypadkach wyniki EWD są zaskakujące. Dobrze wypada w nich wiele szkół, które w oświatowych rankingach nigdy nie były na szczycie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij