Konkurs Internetowa Przygoda z Matematyką

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w nowym konkursie matematycznym.

Głównym celem konkursu jest promocja zdolnej i aktywnej młodzieży poprzez otwarcie jej drogi na przyszłościowe kierunki studiów. Tegoroczna edycja składa się z trzech etapów: dwóch online i jednego offline. Internetowa forma dwóch pierwszych etapów zwiększa dostępność konkursu dla uczniów z mniejszych miejscowości. Celami pośrednimi są: edukacyjne zastosowanie Internetu, popularyzacja matematyki, zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do powtórzenia i utrwalenia materiału.

Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe, w tym laptop i kalkulatory graficzne, a także indeksy kierunków: Matematyka, Informatyka, Informatyka i Ekonometria, Fizyka, oraz indeksy unikalnego kierunku autorskiego Nauki Ścisłe (prowadzonego przez Wydział we współpracy z instytutami badawczymi PAN). Patronat nad przebiegiem konkursu objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

Patronaty medialne sprawują:
● Redakcja Czasopism Pedagogicznych EduPress – wydawca miesięcznika Matematyka;
● DeltaMi – portal popularnonaukowy miesięcznika Delta;
● www.egzaminy.edu.pl – portal o egzaminach do gimnazjum, liceum i na studia;
● portal matematyczny MATH.EDU.PL,
● forum matematyczne matematyka.pl,
● specjalistyczny serwis informacyjny Mars24.Info.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo, należy najpóźniej 12 marca zarejestrować się na platformie internetowej konkursu. Pierwszy etap trwa od 8 marca do 13 marca włącznie. W tym czasie osoba zarejestrowana ma jedno podejście do testu składającego się z 28 pytań. Pytania losowane są z 14 działów matematyki. Na rozwiązanie testu jest 60 minut. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów, przejdą do drugiego etapu.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: www.matematyczny.uksw.edu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij