Matematyka kręci internautów

Polska matematyka zdobywa internet. Filmy III edycji konkursu "Matma mnie kręci" w ciągu tygodnia obejrzało ponad 300 tys. internautów.

Profil "Kalkulatory" na YouTube, gdzie można oglądać wszystkie produkcje, stał się ponadto najpopularniejszym polskim kanałem na świecie.

Cieszy, że matematyka coraz bardziej zaczyna kojarzyć się młodym ludziom z nowoczesnością, kreatywnością i co było dotychczas trudne do wyobrażenia – z dobrą zabawą. Filmy tej edycji, jak i dwóch poprzednich, pokazują, że podejście do tej nauki zaczyna się zmieniać na lepsze. Wynik na YouTube jest tego najlepszym dowodem. Nasz kanał zajmuje obecnie 52 miejsce na świecie w tygodniowym rankingu kanałów Reżyserskich oraz 2 miejsce w kategorii kanałów Edukacyjnych na świecie i mamy nadzieję, że z dalszą pomocą Internautów, matematyka w polskim wydaniu znajdzie się jeszcze wyżej w światowym rankingu – komentuje Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kreci” jest przygotowanie dowolną techniką, krótkiego filmu promującego królową nauk. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 10 tys. złotych. Na najlepsze filmy można głosować do końca listopada pod adresem www.youtube.com/Kalkulatory.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij