Euro 2012 dla dzieci

Województwo świętokrzyskie organizatorem piłkarskich – Youth Euro 2012.

W 2012 roku odbędą się podwójne Mistrzostwa Europy. Oprócz turnieju rozgrywającego się w Polsce i na Ukrainie, będzie miało miejsce Euro 2012 dla Dzieci – Youth Euro 2012 turniej zorganizowany przez Regionalną Organizację Turystyczną Woj. Świętokrzyskiego we współpracy ze Świętokrzyskim Urzędem Marszałkowskim, PZPN, ŚZPN oraz UEFA.

– Impreza rangi Mistrzostw Europy nie powinna omijać woj. Świętokrzyskiego i jego stolicy, Kielc – mówi Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Pomysł na zorganizowanie Euro 2012 dla Dzieci stanowi część strategii promocji regionu jako województwa dzieci, miejsca w którym najmłodsi czują, że są najważniejsi i zawsze będą mile widziani.

Euro 2012 dla Dzieci jest imprezą towarzyszącą dla zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku. Zorganizowana na terenie woj. Świętokrzyskiego przez Regionalną Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski oraz partnerów branżowych, ma na celu wybranie najlepszej jedenastki złożonej z młodych piłkarzy pochodzących z szesnastu krajów biorących udział w Euro 2012. UEFA, podobnie jak PZPN wyraził poparcie dla inicjatywy, a organizatorzy otrzymają możliwość wykorzystywania oficjalnego logo Euro 2012.

Polska będzie reprezentowana przez drużynę wyłonioną w przyszłorocznych eliminacjach, a mecze będą rozgrywane w największych miastach województwa. Główną bazą imprezy będą Kielce.

Więcej informacji na temat regionu na stronie www.swietokrzyskie.travel oraz www.krainaczarownic.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij