„Szkoła z pomysłem” – ciekawy konkurs dla szkół w Warszawie

W gimnazjum specjalnym przy ul. Białobrzeskiej uczniowie integrują się z niepełnosprawnymi rówieśnikami z innych krajów. W zespole szkół specjalnych przy ul. św. Bonifacego dzieci pomagają w ratowaniu kasztanowców …..

To dwie placówki z 11, które zwyciężyły w konkursie „Szkoła z pomysłem”. Wyniki ogłoszono wczoraj. – Przyznane wyróżnienia pokazują, że nawet jeśli szkoła nie znajduje się w rankingach, nie znaczy, że jest nijaka, że nie ma swojej „twarzy”– mówił Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy.

– Ta nagroda jest dla nas tym ważniejsza, że choć jesteśmy placówką specjalną, mieliśmy takie same szanse zwycięstwa jak inne, „zwykłe” szkoły – tłumaczyła Małgorzata Dońska, dyrektor gimnazjum przy ul. Białobrzeskiej.

Do konkursu zgłosiło się 38 warszawskich szkół. Mogły one ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach. Placówki wyróżniane były za pomysł na: uczenie, kulturę, wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych oraz aktywność społeczną. Szkoły mogły też zgłaszać inne swoje pomysły.

"Szkoły z pomysłem"

1. Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych

Gimnazjum Specjalne nr 161 w Zespole Szkół Specjalnych nr 109 (ul. Białobrzeska).

2. Szkoła z pomysłem na kulturę

Szkoła Podstawowa nr 222 (ul. Esperanto)

Gimnazjum nr 127 w Zespole Szkół nr 74 (ul. Niepołomicka)

Technikum Gastronomiczno – Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych (ul. Poznańska)