Matura 2010-są wyniki.

Dzisiaj maturzyści poznają swoje oceny z egzaminu maturalnego.Pełny raport CKE ogłosi 16 sierpnia.

Według wstępnych danych przekazanych przez CKE nadspodziewanie dobrze wypadł egzamin maturalny z matematyki , po raz pierwszy obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę średnią. Aż 87% piszących otrzymało ocenę pozytywną i jest to wynik zdecydowanie lepszy niż ten z egzaminu próbnego, kiedy zaliczyło go jedynie 76 % maturzystów.

Dyrektor CKE Krzysztof Konarzewski jest oczywiście bardzo zadowolony z takiego wyniku i uważa, że stało się tak dzięki dużej mobilizacji samych uczniów. Nauczyciele przedmiotu nie są już takimi optymistami i tłumaczą dobry wynik tym , że był on po prostu bardzo prosty, żeby nie powiedzieć banalny w swoim stopniu trudności. W związku z tym maturzyści byli w tej sytuacji skazani na sukces.

Jak co roku najlepiej wypadły w podsumowaniach licea ogólnokształcące z ponad 90% pozytywnych ocen na maturze. Na drugim biegunie są technika i licea uzupełniające, gdzie zdało odpowiednio 34% i 37% uczniów.Trochę lepiej jest w liceach profilowanych i technikach z 64% i 70% maturzystów, którzy zdali egzaminy.

Pełny raport na ten temat znajdziecie na stronie CKE.

PS. Napiszcie jak poszło, jak humory po ogłoszeniu wyników w waszej szkole?!

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij