Sprawdzian szóstoklasisty 2010-wyniki

CKE opublikowała informacje o wynikach ogólnopolskiego sprawdzianu dla szóstoklasistów.Średni wynik-24,6 pkt. był nieco wyższy niż w roku poprzednim.

Z testu maksymalnie można było otrzymać 40 punktów. W tym roku średni wynik uzyskany przez uczniów wyniósł 24,56 punktów. W poprzednich latach wyniki przedstawiały się w sposób następujący:

Zmienność ta jest wynikiem przede wszystkim różnic między używanymi w kolejnych latach zestawami zadań. Oznacza to, że wyniki sprawdzianu z różnych lat nie powinny być ze sobą bezpośrednio porównywane.

Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.