Więcej egzaminów dla szóstoklasistów.

Od 2015 roku egzamin na zakończenie szkoły podstawowej będzie trudniejszy – ma się składać z trzech części, w tym z języka obcego.

8 kwietnia wszyscy szóstoklasiści pisali sprawdzian. Ma on ocenić, w jakim stopniu opanowali czytanie, pisanie,rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie. Identyczny w całym kraju test składał się z 25 pytań.

Dla obecnych pierwszoklasistów Centralna Komisja Egzaminacyjna szykuje jednak zmiany. Przede wszystkim będą oni zdawać sprawdzian z języka obcego. Nauczyciele uważają, że to dobre rozwiązanie. Uczą się go bowiem już od pierwszej klasy i po sześciu latach warto sprawdzić ich umiejętności.

Ponadto CKE planuje, że zamiast jednego ogólnego testu uczniowie napiszą dwa. Ciągle jednak nie wiadomo, czy będzie to test polonistyczny i matematyczny, czy też tak – jak na egzaminie gimnazjalnym – humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy. CKE i resort edukacji na podjęcie decyzji mają jeszcze czas, bo pierwszy sprawdzian w nowej formule ma się odbyć w 2015 roku. Docelowy model powinien być znany najpóźniej za dwa lata. Wtedy obecni pierwszoklasiści zaczną naukę w czwartej klasie i przygotowania do sprawdzianu.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij