Noworoczny prezent od MEN

Na stronie internetowej MEN opublikowany został dokument zmieniający rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego, które przyznaje uczniom szkół ponadgimnazjalnych dodatkowy dzień wolny od nauki. Zmiany są związane z wprowadzeniem do obowiązkowych przedmiotów maturalnych matematyki. Dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno–wychowawczych będą więc dni, w których przeprowadzana będzie część pisemna egzaminu z przedmiotów obowiązkowych, a mianowicie z: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego, do którego przystępuje największa liczba absolwentów w danej szkole.

W porównaniu z obecnym stanem prawnym wprowadza się zatem dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach ponadgimnazjalnych, w których odbywa się część pisemna egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych.