E-book w Polsce

Już od 19 października z czytnika e-booków Kindle będzie można korzystać także w Polsce.

Jego twórca, firma Amazon właśnie ogłosiła, że swoją internetową księgarnię będzie udostępniać posiadaczom urządzenia w 100 krajach, także w naszym. Dotąd książki na czytnik można było ściągać tylko w USA. U nas będzie można to robić bezprzewodowo dzięki łączom telefonii komórkowej.

Wprowadzenie usług Kindle do nowych krajów wiąże się z obniżką cen. Dotychczas za urządzenie trzeba było zapłacić 299 dolarów. Międzynarodowa wersja kosztować będzie 279 dolarów. Bez zmian pozostają ceny książek, choć nie należą one do wysokich. Za jedną należy zapłacić średnio 10 dolarów, a więc o kilka dolarów mniej niż za papierowy odpowiednik.

W bazie danych internetowej księgarni Amazon jest ponad 290 tys. książek. Znaleźć tam można także kilkadziesiąt tytułów prasowych, w tym amerykańskie, brytyjskie, francuskie, niemieckie i włoskie.

Z punktu widzenia polskich czytelników mankamentem może być fakt, że książki i czasopisma sprzedawane w księgarni Amazon oferowane są wyłącznie w językach obcych, głównie po angielsku. Plusem jest jednak to, że wiele z nich nigdy nie trafia do polskich księgarń, a koszty wysyłki papierowych wydań są dość wysokie.

Źródło: Newsweek

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij